Norra poptabelit juhib jazziplaat

23. oktoober 2003

Jazzlauljatari Silje Nergaardi uus album “Nightwatch” kerkis paljudele üllatuseks kõigest nädal pärast ilmumist Norra popedetabeli tippu.

Plaadifirma EmArcy märgi all välja antud album “Nightwatch” müüs esimesel ilmumisnädalal Norras 27 000 eksemplari ja tõusis selle tulemusega Norras selle nädala popedetabeli esikohale. Paljudele küll üllatus, kuid mitte neile, kellel mälu veidi pikem. Nimelt jõudis esikohatulemuseni ja Nergaardi eelmine plaat “At First Light”, mis saavutas Norras plaatinaplaadi staatuse ning küündis 75 000 müüginumbrini.
Nüüd on siis ajalugu tehtud kaks korda. Esiteks on Silje Nergaard esimene norra jazzartist, kes on suutnud edetabelimängus lüüa poppareid ehk siis kerkida edetabelit kroonima; teiseks väärib märkimist tulemus, et ta on artist, kes kahe järjestikuse plaadiga on saavutanud edetabeli #1 positsiooni.
“Nightwatch” on Nergaardi kaheksas plaat. Lauljatari saadab tema trio Tord Gustavsen (klaver), Harald Johnsen (bass) ja Jarle Vespestad (trummid), pluss mõned külalismuusikud, teiste seas ka trompetist Arve Henriksen. Plaadi 11 loost kümme on Nergaardi enda looming (tekstid Mike McGurk) ja ühe pala autor on David Bowie (“This Is Not America”).
1. novembril alustab Silje Nergaard kontsertreisi Norras. Euroopasse jõuab ta kontserte andma jaanuaris, suviste plaanide hulka kuuluvad kontserdid Kanadas ja Aasias.
“Nighwatch” antakse teistes Euroopa riikides välja Novembris ja võimalik on aastal 2004 ka plaadi ilmumine teistel kontinentidel.