Olav Ehala muusika suurkontsert Tartus

13. august 2005

20. augustil kell 20 toimub Tartu Laululaval helge ja suurejooneline galakontsert Olav Ehala loomingust.

Tartu Muusikafestival korraldab 20. augustil, Eesti taasiseseisvumispäeval Tartu Laululaval helge ja suurejoonelise galakontserdi armastatud helilooja Olav Ehala loomingust.

Ehala loomingut esitavad laulvad näitlejad, kes laulsid ka Kõrgema Lavakunstikooli diplomilavastuses “Burattino” ning samanimelises telesarjas: Priit Võigemast, Maria Soomets ja Karol Kuntsel teatrist Ugala, Hele Kõre ja Evelin Pang, Andero Ermel ja Mart Toome Tallinna Linnateatrist. Kaasa teeb ka Tõnis Mägi. Kontserti juhib Olav Ehala ise.

Laval on ka Kiigelaulukuuik, Tartu noortekoor Riho ja Kadri Leppoja juhatusel, Vanemuise sümfooniaorkester ja ansambel koosseisus Ain Agan, Jaak Jürisson, Taavo Remmel ja Toomas Rull. Muusikajuht on Riina Roose Tallinna Linnateatrist. Dirigent on Aarne Saluveer.

Kontserdi laulud pärinevad filmidest “Nukitsamees”, “Karoliine hõbelõng”, “Don Juan Tallinnas” ning muusikalavastustest “Burattino”, “Kaotajad”, “Thijl Ulenspiegel”, “Johnny” jne.

Esitamisele tulevad enamus mitmele põlvkonnale eestlastele omaseks saanud Ehala lauludest (“Õrn, armas õrn”, “Võta mind lehtede varju”, “Valulaul”, “Kodulaul”, “Vaid see on armastus” jpt), aga ka päris esimesi töid — näiteks ansamblile Kristallid kirjutatud “Vana harjutus”, mis on autori sõnul ainus tema laul, millele ta ise sõnad on loonud. “Õnneks taipasin juba siis, et see töö peab jääma professionaalidele,” on ehala tunnistanud. Loomulikult on kavas ka uuem Ehala looming, mitmed laulud on lavastusest “Kaotajad”.

Küsimusele, et mis on see, millest ta seni on tahtnud laule kirjutada, mis on teda enim inspireerinud, oli Olav Ehala vastus:“Inimene. Ja armastus. Ning armastus kauni muusika vastu.” Õppides muusikakoolis ja konservatooriumis mängis 31. juulil 55. sünnipäeva tähistanud Olav Ehala ansamblites ja lõi erinevat muusikat. Oluline periood tema elust on seotud Noorsooteatriga, kus ta nii muusiku kui muusikaala juhatajana töötas. Alates 1991. a. töötab ta Eesti Muusikaakadeemia õppejõuna.

Olav Ehala on Eesti Heliloojate Liidu juhatuse esimees. Ta on esinenud pianistina paljudes riikides, osalenud televisoonisaadetes ja -filmides, saanud oma joonis- ja nukufilmide muusika eest rahvusvahelisi auhindu. Ta on kirjutanud muusikat populaarsetele mängufilmidele ja mitmetele muusikalide ja teatrilavastusetele.