Õllesummeri jazziaias kuuleb Bastost, Padarit ja Bentonit

27. juuni 2007

4.-8. juulini toimuval Õllesummeril on ka oma jazzilava, kus ühendavad jõud meie parimad jazzmuusikud.

Õllesummeri jazziala pakub ka tänavu viiel päeval 4.-8. juulini valikut Eesti parimast jazzist, sekka noori uljaspäid ning põnevaid eriprojekte.

Kolm eriprojekti väärivad kindlasti kõrgendatud tähelepanu nendeks on Tanel Rubeni ja Tanel Padari “Willane Bluus”, Dave Bentoni jazzimeistrite laulude kontsert ning Sergio Bastos Brasiiliast, kes viimati esines summeri jazzialal 5 aastat tagasi.

Kohe Õllesummeri avapäeval, kolmapäeval 4. juulil saab kuulata eriprojekti “Willane Bluus” eesotsas Tanel Rubeni ja Tanel Padariga. Lisaks on laval muusikud Jaak Sooäär, Urmas Lattikas ning Taavo Remmel.

Muusik Tanel Ruben on märkinud, et projekt kajastab seda, mida bluus erinevatele inimestele tähendada võib: “Mõne jaoks on see arhailine kolme duuri bluus, teisele keerukama harmooniaga, näputehnikat ning ajugümnastikat pakkuv bluus. See kõik on seal olemas,” ütleb Ruben.

Õllesummeri teisel päeval, neljapäeval 5. juulil näeb jazziaias Dave Bentonit, kes võtab ette retke suurmeistrite ja standardite seltsis. Kontserdil “Dave Benton does Jazzmasters” kuuleb muuhulgas Frank Sinatra ja Nat King Cole repertuaari kuulunud jazzstandardeid.

Benton on ütelnud, et kontserdikavas on ajatud klassikalised laulud, mis on kirjutatud kire ja hingega. “Standardid on nagu maailmaimed – nad jäävad alatiseks. Miski ei suuda neid asendada. Kuid vaja on häid artiste, kes esitaksid neid nii, nagu neid peab esitama,” tõdeb Benton.

Jazziaia nimekaima väliskülalisena astub reede õhtul üles Sergio Bastos. Koos Raivo Tafenau trioga esitatakse nii ehedat bossat kui eesti päritolu viise portugali keeles.

Bastos on Õllesummeri jazziaias esinenud ka varem, 2002. aastal. Aasta hiljem andis ta Tafenauga välja menukaks osutunud albumi “Ice on Ipanema”.

Brasiiliast pärit Sergio Bastos usub, et bossa soojust ja rütmikust on võimalik tabada ka kargemate oludega harjunud põhjamaalastel: “Inimestel minu kodukandis on palju rütmi ümberringi, see on osa nende elust, see on igal pool. Kui olla avatud ja saada puusad liikuma, siis saab sellele ka pihta. Tuleb üritada mõtelda vähem ning lubada sel kõigel endale vähehaaval mõjuda,” avaldab Bastos.

Õllesummeri sooduspiletid (hinnaga 110 krooni päevapilet ja 350 krooni kogu festivali pääse) on viimaseid päevi müügil Piletilevis ja Statoilis.