Õllesummeri viiel päeval mitut masti jazzi

03. juuli 2006

Õllesummeri jazzi- ja veiniaias esinevad 5.-9. juulini telesaate “Kaks takti ette” lauljaid kõrvu Otsakooli noorte ja tuntud tegijate Marju Kuudi, Kaire Vilgatsi, Raivo Tafenau, Jürmo Eesperega.

Õllesummeril traditsiooniks saanud jazzi- ja veiniaed pakub jazzielamusi ka tänavu 5.-9. juulini. Viie summeripäeva kontserdid annavad ülevaate sellest, milline on tundetoon praeguses Eesti jazzis. Ees on ootamas 16 suurepärast kontserti.

Õllesummeri jazzi- ja veiniaias kuuleb kolmapäeval, 5. juulil teiste seas Jürmo Eespere triot ja Kriminaalset Elevanti. Avapäeva lõpetavad DJ Lorenzo koos Mario Marjamaaga saksofonil, pühendades oma kontserdi jalgpalli MM´ile.

Neljapäeval, 6. juulil esinevad jazzi- ja veiniaias teiste seas F1 Guitar, Riho Sibul ja Raivo Tafenau kavaga “Siin on soe” ning Sunsoul ehk Hatuna ja DJ Emil Gens.

Reedel, 7. juulil astub üles noorte jazzmuusikute ansambel Knapidoon ning MEKA. Päeva suursündmuseks on arranzheerija Virgo Sillamaa ja laulja Kaire Vilgatsi The Doors´i muusikale pühendatud kontsert kell 21. Reedese jazzikava lõpetavad DJ Gee ja D. Aljo saksofonil, kes samuti improviseerivad The Doorsi teemadel.

Laupäeval, 8. juulil saab kuulda G. Otsa kooli bändi, ansambleid Breeze ning Slam. Lavale tuleb ka ajatu Marju Marynel Kuut.

Pühapäeval, 9. juulil näitavad oma võimeid ETV laulukonkursi “Kaks takti ette” kõige enam jazzile kaldunud lauljad, meisterdades Frank Sinatra lauldud laulude kava “2 takti Sinatraga”. Päeva jooksul esinevad teiste seas ka ansambel Murel ning DJ Hannes Kalamäe.

Õllesummer 2006 toimub 5.-9. juulil 2006. Uksed on avatud kolmapäevast laupäevani kell 15.00 kuni kell 01.00 ning pühapäeval kell 15.00 kuni 22.30. Tänavune Õllesummer on järjekorras juba kolmeteistkümnes.

Piletimüük toimub Oru värava ja Mere värava kassades kolmapäevast laupäevani kell 15.00-00.30, pühapäeval kell 15.00-22.30. Ühe päeva pilet maksab 135 krooni, ühe päeva lapsepilet (6-11 k.a aastastele) ning pensionäripilet on 75 krooni. Alla 6-aastased pääsevad festivalile tasuta.

Info edastas Raimond Kaljulaid
Õllesummeri avalike suhete juht