Õllesummeril õdus nurgake ka jazzile

17. juuni 2004

7.-11. juulil Tallinna Lauluväljakul toimuva Õllesummeri kava pakub igal päeval ka jazzikontserte, mille kaugemad esinejad tulevad Shotimaalt ja Jaapanist.

Juba kolmandat aastat tegutseb Õllesummeril Jazzi ja veini aed, “pisut teistmoodi muusikaga nurgake”, nagu kirjeldavad korraldajad. Paik asub Merevärava kõrval Pirita-poolsel küljel. Seekord on põhjust kaasa võtta ka tantsukingad, sest muusikavalik lihtsalt ei lase liikumatult paigal istuda.

Igasse päeva mahub vähemalt kolm erinevat kollektiivi:

K 7. juuli
kl 18 Dr Jazz ja tema laboratoorium: Sofia Rubina – laul, Margus Tammemägi – percussion ja trummid, Sven Kullerkupp süntesaator ja klaver. Kavas souli balladid, funk ja jazz evergreens.
kl 21 Miuhuru
kl 23 DJ Hannes Kalamäe: DJ Hannes Kalamäe (R2/Sessioon) veab R2´s jazzisaadet “Sessioon” alates 1999. a sügisest. Lisaks assisteerib ja aitab jõudumööda kaasa Baltimaade suurima ja mainekama rahvusvahelise jazzfestivali “Jazzkaar” korraldamisele, põhiaeg aga kulub produtsendina töötades koos sõpradega asutatud kreatiivses ja arenevas videoproduktsiooni kompaniis “Nafta”.

N 8. juuli
kl 18 Jazz Beats
kl 21 Perth Youth Orchestra Jazz Band (Šoti): Perth Youth Orchestra Jazz Band on Elmari laval esineva Perth Youth Orchestra Fiddle Orchestra üks koosseisudest. Sama hästi kui Šoti muusikat, oskavad nad ka jazzimeloodiaid oma pillidest välja võluda.
kl 23 Hinkus feat Maarja: Juba aasta tegutsenud tantsujazzi ansambel Hinkus on trummar Tanel Rubeni üks hästi hoitud saladusi.

R 9. juuli
kl 18 Guitar Nation: Ryo Kawasaki (Jaapan), Deniss Pashkevich (Läti), Toivo Unt, Aivar Vassiljev
kl 21 Helin-Mari Arderi trio
kl 23 DJ Talisman: Nine2Five Recordings, Helsinki/Soulheaven/Tallinn-Express; Tallinn Expressi B-saali resident Talisman on eelkõige tuntud kui murtud rütmide võlur.

L 10. juuli
kl 18.30 Five Corners Quintet (Soome): Hetkel vaieldamatult kõige kuumim soome jazzkollektiiv, mille ridades liikmeid nii mainekast Nu Spirit Helsinkist kui kultuslikust Jimi Tenor bändist.
kl 20 Dave Benton
kl 21 Teddy Rok Seven (Soome)
kl 23 DJ Teddy Rok (Soome)

P 11. juuli
kl 18 DJ Lorenzo: tuntud ka kui Master of Chill. Pärnus sündinud DJ tegutseb 1998. aastast ning mängib house muusikat kombineeritult brasiilia rütmidega Eesti stiilsemates klubides nagu Club “Privé”, “Nightman” ja “Tallinn”.
kl 20 Cosmoskva: noor ja vägagi lootustandev kollektiiv, mille enamus liikmeid pärit Saaremaalt. Nende muusika on omanäoline segu jazzist, funkist ja easy listeningist – paralleele võiks ehk tõmmata selliste nimedega nagu Moloko ja Portishead. Ja neil on lisaks laval tšellomängija – pühapäevane kõrvapaitus!
kl 21.30 DJ Lorenzo