Õnnelik lauluõhtu nelja särava solistiga

25. jaanuar 2006

2. veebruaril astuvad Von Krahlis kuulajate ette neli eesti lauljatari. Lisaks Anna Põldveele ja Liisi Koiksonile Georg Otsa nimelisest Muusikakoolist ning Liina Saarele EMTA-st astub üle pika aja lavale ka tuntud laulja ja laulupedagoog Mare Väljataga.

Õnnelik õhtu
2. veebruar kell 20.00
Von Krahli baaris

2. veebruaril astuvad Von Krahlis kuulajate ette neli eesti lauljatari. Lisaks Anna Põldveele ja Liisi Koiksonile Georg Otsa nimelisest Muusikakoolist ning Liina Saarele EMTA-st astub üle pika aja lavale ka tuntud laulja ja laulupedagoog Mare Väljataga.

Mare Väljataga lauljaampluaasse mahuvad jazz, pop, shansoon ja mõnda muudki. Sooloesinemiste kõrval, kus kõige sagedamini on ta partneriteks Vladimir Krieger, Olav Ehala ja Lembit Saarsalu, peab ta lugu ka ansamblilaulust ning tema kvintett on esinenud Jazzkaarelgi. Georg Otsa nimelises Muusikakoolis on ta noori lauljaid õpetanud 1982. aastast ja nüüd jagab ta laulutarkust ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Mitmed tema õpilased on eesti lavadel juba kuulsust kogunud. Kontserdil on tema saatjaks on hea stiilitunde ja suurte kogemustega pianist Vladimir Krieger.

Liina Saar õppis kodulinnas Viljandis kaheksa aastat viiulimängu ja proovis saksofoni ning mõnd muudki instrumenti, enne kui leidis end lauljana. Viiulil meeldis talle mängida rahvaviise ja rahvaste muusika on talle lähedani siiani. Kaks aastat õppis ta Georg Otsa nimelises Muusikakoolis Kare Kauksi käe all, praegu õpib Liina Saar Muusika- ja Teatriakadeemia teisel kursusel. 2005. aasta suvel pälvis ta Soomes rahvusvahelisel konkursil Lady Summertime tugevas konkurentsis 2. koha. Lauljana esineb ta nii koos kursusekaaslastega, EMA bigbändiga kui ka oma ansambliga “Breeze”, kuhu kuuluvad Virgo Sillamaa- kitarr, Marti Tärn – basskitarr ja Ahto Abner – trummid. Von Krahli kontserdil liitub ansambliga Raun Juurikas klahvpillidel.

Kilingi-Nõmmelt pärit Liisi Koikson on armastanud laulda maast-madalast ja võitnud mitu Laulukaruselli konkurssi Eesti Televisioonis. Väga hea lavakogemuse on Liisi Koikson saanud lauldes-mängides muusikalides Evita, Miss Saigon, Helisev Muusika, Aida, Jesus Christ Superstar, Greace, Georg jt. Muusikatudengi kohta on ta andnud rohkesti kontserte – küll jõululauludega, küll armastuslaulude kavaga (koos Dave Bentoniga) jpm. Tema nime all on ilmunud kaks heliplaati, viimane neist „Väike järv“ sisaldab vaid talle kirjutatud laule eesti muusikutelt-heliloojatelt. Liisi Koikson on osalenud ka mitmel Tõnu Raadiku plaadil.
Tema esitusmaneer on lihtne ja siiras ning ta armastab sõnumiga laule. Tema lemmikute hulka kuuluvad Joni Mitchell, Tracy Chapman ja Diana Krall. Kontserdil esitab ta laule koos kitarrist Virgo Sillamaaga.

Keilast pärit noor lauljatar Anna Põldvee õpib Georg Otsa nimelise Muusikakooli kolmandal kursusel, Mare Väljataga juures. Tema repertuaarivalik ja tõlgitsus on väga maitsekad. Anna on osalenud televisioonikonkursil „2 takti ette“, esinenud festivalidel Aravete Jazz ja Rainbow Jazz. Anna Põldvee saateansamblis osalevad andekad noored instrumentalistid Julia Anstal – flööt, Taniel Aljo – saksofon, Erki Pärnoja – kitarr, Tarvi Kull – klahvpillid, Mingo Rajandi – bass ja Kristjan Kallas – trummid.