Õpilased armastavad Jazzkaare koolikontserte

06. aprill 2004

Jazzkaare traditsioonilised koolikontserdid panevad õpilaste silmad särama. Oma muljeid vahendab Õismäe Humanitaargümnaasiumi õpilane Ave Sullin.

Juba neljandat aastat järjest toimuv Jazzkaare koolikontsert on saanud üheks Õismäe Humanitaargümnaasiumi traditsiooniks. Võin julgelt öelda, et tegemist on sündmusega, mida tõesti suure huviga oodatakse ja külastatakse. Populaarne on see nii õpilaste kui õpetajate hulgas.

Läbi aastate on Tallinna Õismäe Humanitaargümnaasiumis käinud esinemas palju toredad muusikuid jazzimaastikult:
2000 – Joona Toivonen trio ja Antti Hermann Soomest, Raivo Tafenau
2000 Jõulujazz – Michael Schiefel Saksamaalt
2001 – Kristjan Randalu
2002 – Eve Pärnsalu
2003 – Helin-Mari Arder
2004 – Ewert Sundja

Mis toob teismelised jazzi kuulama? Kui küsida, mida tähendab nende jaoks muusika ning millist muusikat kooliõpilased kuulavad, siis vastatakse tavaliselt:”Muusika on see, mida raadiod lasevad või mida telekast MTVst lastakse.” Jazz ei meenu esimese hooga kellelegi. Aga kui koolis mõni kontsert välja kuulutatakse, on saal alati rahvast täis.
Iga-aastase Jazzkaare populaarususe põhjus meie koolis peitub milleski muus. Sinna tullakse kuulama muusikat, millega suurem osa õpilasi tavaliselt kokku ei puutu, ent millest siiski soovitakse osa saada. Nendel kontsertidel on võimalus peale pillimängu ja laulu kohata ka toredaid muusikuid, kes pole kadedad laulude vahele tooma selgitusi esitatavast muusikastiilist, rääkima jazzi olemusest, lugude sünnist ja muusikute kokkumängimisest. Igal kontserdil on olnud midagi erilist, mis on jätnud neist ereda pildi silme ette ja jälje südamesse.

Mainida tuleb ka Jazzkaare toimkonna koostööd ja soovi tutvustada seda muusikamaailma meie noortele. Kuhu läheb 14-16 aastane noor jazzi kuulama? Vaevalt et ta üldse jazzikontsertidest teab. Enamus Jazzkaare üritusi toimub õhtupoole, erinevates saalides ja klubides, kuhu nooremaid õpilasi tavaliselt ei lasta.
Oleme tänulikud Jazzkaare toimetusele, et nad on võtnud meid ka jazzivallas harida ja oma plaaditutvustustega aitavad täita lünka jazzmuusika helinäidete osas.
Igal juhul kindel on, kes juba jazzmuusikale sõrme andnud, on kaotanud terve käe. Usun, et tulevikus võib Jazzkaare kontsertidel kohata ka meie kooli õpilasi, kes ei suuda Jazzkaare koolikontrsertidel saadud jazzipisikust lahti saada.

Autor Ave Sullin
Tallinna Õismäe Humanitaargümnaasiumi 12 klassi õpilane