Õrnalt jazz kõlab öös, nagu tuul või sosin

01. aprill 2004

Hedvig Hansoni kammerlik ja intiimselt lähedane pool tuleb välja selle kava ja plaadiga, mida ta koos Andre Maakeriga sedapuhku Jazzkaarel esitleb.

Hedvig Hansoni kammerlik ja intiimselt lähedane pool tuleb välja selle kava ja plaadiga, mida ta koos Andre Maakeriga sedapuhku Jazzkaarel esitleb.
Hedvig Hanson ja Andre Maaker esitlevad Jazzkaare kontsertidega uut heliplaati “Nii õrn on öö”, mis mõeldud kuulamiseks õhtustel või öistel tundidel, kui inimene on tihti oma mõtete ja iseendaga üksi.
Eelmise aasta sügisel ilmus Hedvig Hansonilt rahvusvahelist läbilööki üritav plaat “What Colour Is Love”, mille muusikat käis ta oma ansambliga esitlemas ka Euroopa jazziklubides. Et Andre Maaker mängib siitmaise jazzidiiva ansamblis kitarri, pole midagi imekspandavat, et laulja koos temaga musitseerib. Nad on just seesuguseid õrnu laule esitanud mitmel puhul – küll Jõulujazzil, küll sellel raadio otse-eetrisse kostunud kontserdil, mille nad mängisid jaanuaris, mil Hedvigile anti raadio poolt üle Aasta Muusiku auhind.
Et Hansonil on tänavusest saagist ette näidata ka Aasta Naisartisti ja Aasta Jazziplaadi tiitlid Eesti Muusikaauhindade jagamiselt, tuleks ehk olla mitmekordselt tähelepanelik ja uudishimulik tema kontserdi suhtes. Ikkagi üks kõige kõrgemini hinnatud naislauljaid praeguses Eestis.
See muidugi veel ka, et laulud on sedapuhku eestikeelsed ja esituslaad eriliselt kammerlik. Hedvig Hansoni nüansirohke laulustiil peaks olema paljudele juba teada, samuti see isikupärane viis, millega ta oma esitusse energiat sisestab. Kontsert, mida ei tohi mööda lasta.

Hedvig Hanson ja Andre Maaker (Eesti)
17. aprillil kell 17.00
Niguliste Muuseum-Kontserdisaalis