Päike ikka paistma jääb…

17. veebruar 2009

7. märtsil kõlavad Kumu auditooriumis Helin-Mari Arderi kvinteti esituses suure laulumeistri Kustas Kikerpuu lood.

Helin-Mari Arder kvintett
7. märtsil 19:00 Kumu auditooriumis

Helin-Mari Arderi on lauljatar, kelle nimi ei vaja enam eesti publikule tutvustamist. Oma heliplaatide ja kontsertidega on ta laulnud end kuulajate südameisse. Lauljatari mitmekülgsesse repertuaari kuuluvad eesti-, inglise-, prantsuse- ja portugalikeelsed laulud, nii jazz kui vaimulikud viisid, bossanoovad ja levimuusika klassika. Eriti südamelähedane on talle eesti muusika – hiljuti valmis lauljataril Kustas Kikerpuu lauludega kontserdikava. Kuigi helilooja lahkus meie seast läinud aastal, jäävad tema laulud helisema kuulajate südameisse.

Juba aastaid on Helin-Mari Arderil oma trio, kuhu kuuluvad trompetimängija ja kitarrist Teet Raik, kontrabassist Ara Yaralyan ning sellel kontserdil liituvad nendega ka kitarrist Mart Soo ning trummar Ahto Abner.

Tartu Ülikoolis prantsuse keelt õppinud Helin-Mari otsustas ühel hetkel, et ta tahab oma elu pühendada muusikale. Õppides Georg Otsa nimelises muusikakoolis leidis ta peagi oma stiili, mis on siiras, soe ja kammerlik. Eesti publikule sai lauljatar heaks tuttavaks 2001. aastal, pärast võitu Nõmme jazzifestivali noorte lauljate konkursil. 2003. aasta jõulude aegu valminud debüütalbum “Hetk vaikust” hellade eesti lauludega osutus väga menukaks. Aasta hiljem ilmunud heliplaat “Su aknast näen” sisaldab laule mitmes žanris ja keeles. Jõuludeks 2005 valmis lauljataril koostöös Siim Aimlaga helikandja vaimulike lauludega “Mu süda ärka üles”. Selle kavaga anti kontserte paljudes Eesti kirikutes kuid ka New Yorgis ning Pariisis. 2006. aasta suvel ilmus Helin-Marilt heliplaat “Kuulates Legrand’i”, sama kavaga esineti Jõulujazzil. Populaarne oli ka kontserdikava “Meu Brasil”, mis andis tunnistust sellest, et bossanova kuulub samuti Helin-Mari lemmikute hulka. Viimaste aastate jooksul on lauljatar esinenud ning ennast täiendanud mitmeis maailma paigus – Hollandis, Rootsis, USAs, Belgias, Prantsusmaal, Soomes – kohtudes kõikjal uute põnevate muusikutega. Läinud kevadel esines lauljatar koos USA helilooja ja laulja Andy Fite’iga mitmel pool Eestis, koostöös ilmus ka vokaalimprovisatsioonidega heliplaat ”I’m Starting to Like You”.

Piletid hinnaga 175.- ja 125.- (õpilane, tudeng, pensionär) müügil Piletilevis ja enne algust kohapeal.