Pärnu Uue Kunsti Muuseumis laupäevad muusikafilmidega

01. november 2006

Novembris näitab Pärnu Uue Kunsti Keskus häid muusikafilme, kus fookuses on ansambel Musafir, Albert Ayler, juudi muusikud jt

Novembris saab Pärnus Uue Kunsti Muuseumi fimitoas igal laupäeval hommikul kell 11.00 vaadata muusikadokumentaale. Muusikafilmides näeb erinevaid muusikuid, kes suhtlevad nö muu maailmaga pillide ja nende helide keeles.
Kõik filmid on inglise keeles või inglise keelsete subtiitritega. Seansid on kõigile huvilistele endiselt tasuta.

4. november kell 11.00
“Kreemikook”, autor Leslie Dektor
26 min., 2005, Lõuna-Aafrika
Film muusikast ja muusikutest. Huvitav, kas võimalus end muusikas väljendada aitab vähemalt hetkeks ümbritsevast vägivallast eemalduda?

11. november kell 11.00
“Juudi hing”, autorid Nathalie Rossetti ja Turi Finocchiarro
53 min., 2005 Belgia/Itaalia
Juudi muusika taassünd tänapäevases Euroopas, kus seda esitab uus põlvkond: Karsten Troyke (Saksamaa), Shura Lipovsky (Holland) ja KlezRoym (juudi džässansambel Itaaliast). Nad esinevad mitmetes linnades üle kogu Euroopa, kus nendega ühinevad Chava Alberstein (Iisrael) ja Myriam Fuks (Belgia).

18. november kell 11.00
“Musafir”, autor Pierre-Yves Perez
84 min., 2005 Prantsusmaa
Musafir on folkmuusika ansambel erinevate religioonide ja kastide esindajaist. Tabla mängija Hameed Khan, keda jagub nii Pariisi kui ka Jaipuri, otsib pidevalt Rajasthani parimaid muusikuid. Ta võtab nad oma hoole alla ja harjutab nendega. Musafir tähendab “nomaad” (rändkarjakasvataja). Selles nimes peitubki ansambli elufilosoofia: avastada oma rännakutel uusi inimesi, suhelda ühises muusikakeeles.

25. november kell 11.00
“Minu nimi on Albert Ayler”, autor Kasper Collin
79 min., 2005 Rootsi
Albert Ayler oli 1960ndate aastate üks kõige ürgsemaid vaba džässi viljelevaid saksofoniste. Kuid tema muusika ei leidnud mehe eluajal kunagi piisavalt publikut . Siiski uskus ta, et kunagi hakkavad inimesed seda mõistma. Jäädes vasturääkivaks nii elus kui surmas astub Kasper Collin Ayleri jälgedes. Filmi autor kasutab muusiku ja tema bändi äsja avastatud filmimaterjale. Ayler juhib meid oma muusika ja häälega, viib kaasa läbi ikonoklastilise džässi nurgakivipanija elu ja aja.

Häid filmielamusi!