Pärnus tuleb Noorte PopJazz Festival

11. august 2005

12. augustil on kõik oodatud Noorte PopJazz Festivalile Pärnusse, kus esineb 6 noortebändi ning Raul Sööt Quartett.

Reedel, 12. augustil kell 19.00 toimub Steineri aias Noorte PopJazz Festival. Üritusel osalevad kuni 20 aastased noored, kes ühtlasi konkureerivad peaauhinnale, milleks on esinemine rahvusvahelisel festivalil Jazzkaar.

Noorte PopJazz Festival on üks osa Pärnus Noortepäeva raames toimuvatest sündmustest ning sissepääs üritusele on tasuta.

Kontserdil esineb 6 noortebändi. Iga bänd esitab 15 minutilise kava. Noori hindab zürii koosseisus Anne Erm, Jelena Sõnkova, Toivo Unt, Tõnis Kõrvits ja Villu Veski.

Õhtu peaesineja on Raul Sööt Quartett.

Festivalil esinejatele viib kitarrist Jaak Sooäär läbi suvekooli, kus tutvustab jazzmuusika hetkeseisu väljaspool Eestit.

Täiendav info
Helen Erastus
tel. 51 77 984
e-post: helenrast@hot.ee

Esinejate tutvustus:

JAZZ BEATS (Saue Muusikakool)
Carolina Laos – laul
Marit Väin – laul
Helena Anni – kitarr
Karl Kanter – kitarr
Peedu Kass – basskitarr
Holger Marjamaa – klaver
Grete Soosalu – klaver
Anneli Kõressaar – klaver
Mairo Marjamaa – saksofon
Katrin Kvade – saksofon
Ago Luberg – trummid

Jazz Beats on Saue Muusikakooli pop-jazz osakonna noortebänd, mis on tegutsenud 2001. aasta suvest Iljo Tominga juhendamisel. Koosseisu suurus on 4 aasta vältel püsinud kaheteistkümne hinge ringis vaatamata sellele, et õpilasi on nii lahkunud kui ka juurde tulnud.
Bänd on viimasel ajal üles astunud TudengiJazzil ning Katariina kirikus toimunud Jazz Night´il. Varasemalt on esinetud Õllesummeril, improvisatsioonifestivalil Visioon, Jazzkaarel ning Pelgulinna Jazzipäeval.
Repertuaariks on enamjaolt groove-jazz, samuti ka huvitavad standardite töötlused ning mõned omaloomingulised lood.

TRIPODIO OVISUPILIOS
(Saue Muusikakool)
Mairo Marjamaa – sopran- ja alt-sax
Holger Marjamaa – klahvpill
Karl Kanter – kitarr
Peedu Kass – bass
Kaarlo Nõmmsalu – trummid

Ülalmainitud koosseisus tuli bänd kokku juuni algul ning esines kohe ka Saue Noorte Jazz Improvisatsiooni festivalil Visioon. Enne seda aga eksistreeris grupeering nimega Trio Rubato, kust lahkus saksofonist ning bassi ja trummimehega liitusid noored vennad Marjamaad ja Karl Kanter kitarril. Trio Rubato oli eelnevalt esinenud festivalil Tudengijazz 2005 ja ka Tartus jazziklubis “Illegaard”. Praeguse seisuga püüab bänd viljeleda muusikat, mis lisaks oma elavale, energilisele ja improvisatsioonilisele loomusele oleks ka alati tehniliselt ja loominguliselt väljakutsuv, lisades alati midagi iseäralikku. Seaded pärinevad ligi 90%liselt ansambliliikmetelt.
Üle poole bändi liikmetest on mänginud pilli vähemalt poole oma eluajast, ning saanud nii klassikalist kui ka veidi popjazz haridust. Enamus soovib ka siduda oma tuleviku just muusikaga. Lisaks arvukatele isiklikele pilliõpetajatele on bändi vahel koordineerinud kitarrist Iljo Toming.

KEHAD (Viljandi Muusikakool) Laur Joamets – kitarr
Taavi Jaadla – kitarr
Johan-Kristjan Konovalov – bass
Tõnu Tubli – löökpillid

Ansambel on spetsiaalselt konkursiks kokku tulnud ning umbes poolteist kuud tegutsenud. Esinemisi pole veel olnud. Alustati kolmekesi, juuli lõpus liitus bändiga teine kitarrist Taavi Jaadla.
Koosseis viljeleb jazzi ja bluesi. Proovid toimuvad Viljandi muusikakoolis ilma juhendajata.

NÄDAL (Pärnu)
Tuuli Taul – laul
Indrek Varend – saksofon
Kristjan Utsar – trompet
Merje Kägu – kitarr
Madis Muul – klahvpillid
Siim Usin – bass
Rauno Pella – trumm

Bänd on kokku tulnud spetsiaalselt selleks konkursiks, koos mängitud on vaid nädal. Sellest ka nimi. Koosseisu sihiks on groove ja standardeid mängides luua endale keskkond, kuhu suunata oma muusikakirg ja maitsta jazzirõõme.
Proovid toimuvad Pärnu noortekeskuses. Juhendajaks on oma fantaasia ja ideed, mida jagatakse üksteisega. Seaded tehakse ühiselt.

TAUL-KÄGU-USIN (Pärnu)
Tuuli Taul – laul
Merje Kägu – kitarr
Siim Usin – bass

Esimest korda sai see kolmik muusikalises mõttes kokku aasta tagasi, suvel 2004. Tollane kontsertlindistus sai nimeks „Lapsed Jazzis” ning keerulise ja inspiratsioonist tulvil jazzi silmis peetakse end lasteks praegugi. Kas või sellepärast, et saada rohkem vabadust ja komistusruumi, mille kaudu ükskord päris muusikuteks kasvada. Juhendajaks on noored ise ja proovid toimuvad üksteise juures kodus või vabas õhus.

TRIO-X (Pärnu)
Anneliis Kits- vokaal, klaver
Rauno Kuti- kitarr
Oliver Timmusk- kontrabass

Trio-X on verivärske kolmest Pärnu noorest koosnev bänd, mis tuli kokku eesmärgiga katsetada midagi uut ja huvitavat enesele väljakutset esitades. Oleme väga elevil, sest tulemus on meile ning ka teile teadmata varasemale koos musitseerimiskogemuse puudumise tõttu. Kuid hingestatud töö ja usina õppimise tulemus selgub juba 12. augustil Pärnus.