Parimad džässiajakirjanikud on Ivo Heinloo ja Mari Hiiemäe

02. mai 2007

Archie Sheppi intervjuu eel kuulutati välja tänavused parimad noored džässiajakirjanikud, kes sõidavad kajastama Pori Jazzi. Auhinna pani välja Soome Turismiarendamise Keskus Eestis koostöös Jazzkaarega.

Tänavused noore džässiajakirjaniku preemiad pälvisid jazzkaar.ee reporterid Ivo Heinloo ja Mari Hiiemäe. Auhindu jagatakse Soome Turismiarendamise Keskuse (MEK) ja Jazzkaare festivali koostöös juba kolmandat aastat.

Noore džässiajakirjaniku preemia võitjad kuulutati välja 28. aprillil vahetult enne džässisaadik Archie Sheppi avalikku intervjuud. Tublidele kirjutajatele on välja pandud auhind sõita ajakirjanikuna juulis Pori Jazzi kajastama.

Konkursile laekus töid viielt noorelt reporterilt, kes on aasta jooksul kajastanud Eesti džässielus toimuvat Eesti džässmuusika veebiportaalis jazzkaar.ee. Kandidaadid pidid esitama kolm juba ilmunud artiklit. Kirjatööde seas oli nii arvustusi kui ka intervjuusid.

Žüriisse kuulusid Anne Erm Jazzkaarest, Immo Mihkelson Postimehest, Joosep Sang ajakirjast Muusika, Brigitta Davidjants Eesti Päevalehest, Christel Karits Äripäeva nädalalõpulisast Puhkepäev ning Madli-Liis Parts jazzkaar.ee esindajana. Eesmärk oli lugude põhjal valida kaks reporterit, kellel on enam eeldusi saada professionaalseks muusikaajakirjanikuks. Lugusid hinnates arvestati, et tegemist on kirjutajatega, kes ei ole läbinud süsteemset ajakirjanikuõpet.

Konkursi eesmärk on innustada noori muusikast kirjutama, et tekiks piisavat järelkasvu kompetentsete muusikaajakirjanike osas, kes elavdaksid oma isikupäraste kirjutistega Eesti kultuuriajakirjandust. Jazzkaar.ee pakub võimalust kõigile džässist kirjutamisest huvitatuile avaldada temaatilisi arvustusi, intervjuusid ja uudiseid veebiajakirjas.

2007. aasta kevade seisuga kuulub jazzkaar.ee toimetusse 22 reporterit, kellest noorimad on vaid 16aastased. Kirjutajatele korraldatakse ajakirjanduslikke ning džässmuusikaga seotud workshoppe ja loenguid. Koostööd tehakse pea kõigi džässikontserte korraldavate organisatsioonidega. Mitme reporteri töid on avaldatud ka ajalehtedes Postimees, Puhkepäev ning ajakirjas Muusika.

Jazzkaar.ee võtab toimetusse vastu uusi liikmeid aastaringselt. Kandideerimiseks tuleb saata džässiteemaline artikkel aadressil toimetus@jazzkaar.ee.