Pat Metheny vahetas plaadifirmat

19. august 2004

Superkitarrist uus plaat 2005. aasta jaanuaris ilmub Nonesuch’i märgi all.

Kui Pat Metheny Group annab oma järgmise plaadi välja Nonesuch’i märgi all, pole muutus tegelikult kuigi suur, sest emafirmaks jääb igal juhul endiselt Warner. Muutused on seotud Warneri sees toimuvate ümberkorraldustega, mille käigus praktiliselt kaob senine Warner Jazz allüksus.
Nonesuch on kõrge mainega plaadifirma, mille märgi all on ilmunud arvukalt kunstilise sisupüüdlusega plaate mitmes žanris, ka nüüdiskunstmuusikas. Pat Metheny enda sõnul on muutus tema jaoks rõõmustav, kuna Nonesuchi asutaja ja presidendi Robert Hurwitziga seob teda pikaaegne koostöö ja sõprus. Just Hurwitz oli see, kes 1970. ja 1980. aastatel aitas Ameerikas tutvustada ja levitada plaate, mille Pat Metheny grupp tegi Müncheni kultusfirmale ECM.
Metheny rõhutab, et ta on alati kõrgelt hinnanud kõiki Hurwitzi arvamusi ja mõtteid. Samuti on ta suure huvi ja tähelepanuga jälginud muusikat, mis ilmunud Nonesuchi märgi all.
Metheny ise musitseeris 1980. aastate lõpus Nonesuchi poolt välja antud plaadil “Different Trains”, kus kõlasid minimalismiklassiku Steve Reichi kompositsioonid. Metheny esitas seal teose “Electric Counterpoint”.
16-kordse Grammy-võitja Pat Metheny seni kõige edukamad plaadid on ilmunud Geffeni plaadimärgi all. Kogu see back-catalogue liigub nüüd samuti Nonesuchi valdustesse. Ansambli uue plaadi ilmumiskuupäevaks on praegu kuulutatud 11. jaanuar 2005.
Sel suvel on Pat Metheny andnud Euroopas kontserte oma trioga.