Patricia Barberile Guggenheimi stipendium

29. aprill 2003

Lauljatar Patricia Barber plaanib kasutada stipendiumi Kreeka mütoloogiast inspireeritud laulutsükli loomiseks.

Chicagos elav lauljatar, pianist ja helilooja Patricia Barber valiti nende väärikate kultuuri- ja teadusinimeste hulka, kelle vahel läks jagamisele 2003. aasta John Simon Guggenheimi mälestusfondi preemia. Tegemist on väga prestiizhika auhinnaga, mille on saanud muuhulgas mitmed Nobeli ning Pulitzeri preemia laureaadid nagu Vladimir Nabokov, Aaron Copland, Henry Kissinger jt.
Lauljatarile määrati stipendium muusikalise kompositsiooni kategoorias. Barber plaanib kasutada raha järgmise projekti tarbeks. Ta kavatseb kirjutada Kreeka mütoloogiast inspireeritud jazzitraditsioonides laulutsükli.
Guggenheimi stipendiumeid jagati USA ja Kanada väljapaistvatele loomeinimestele 79. korda. Tänavu kandideeris 6 750 000 USA dollari suuruse fondi stipendiumidele 3200 inimest, kellest valiti välja 184. Guggenheimi stipendiaadid määratakse kandidaatide seniste saavutuste ja tulevikulootuste põhjal.
Äsja sõlmis Barber eksklusiivse plaadistamislepingu Blue Note Recordsiga. Sel kevadel ja suvel kuuleb Patricia Barberit ka Euroopas. 1.-9. maini annab ta kontserte Itaalias, Hispaanias, Luksemburgis, Inglismaal ja Prantsusmaal. 13.-18. juulini osaleb ta Euroopa suurematel jazzifestivalidel. Täpsema ajakava leiab lauljatari kodulehelt.