Pauls ja Bach ehivad Nõmme Jazzi festivali

06. september 2007

24.-27. oktoobril toimuva 9. rahvusvahelise Nõmme Jazzi peaesineja on Raimonds Pauls, kelle jaoks on see esimene avalik esinemine Eestis.

Festival Nõmme Jazz 2007 toimub 24.-27. oktoobrini ja on arvult üheksas. Festivali peaesineja on Raimonds Pauls, kes annab mandri-Eestis esimese avaliku kontserdi.

Peaaegu kõik festivali ansamblid on rahvusvaheliste koosseisudega ning nendes osalevad ka Eesti muusikud.

Raimonds Pauls esineb Nõmmel koos oma trio ning Läti maailmatasemel noorte tippkooriga “Kamer”. Kontserdil kõlab nii Bachi kui Raimonds Paulsi looming seatuna maestro enda poolt. Paulsi tuntud laule esitab Läti säravaim jazzitäht Intars Busulis. Kontserdil saab osta ka Paulsi viimast, Bach´i kavaga plaati, mis peaks valmima septembri lõpuks.

Paulsi kontsert toimub 27. oktoobril aianduskeskuses Hortes, mis muudetakse selleks puhuks erilise atmosfääriga istekohtadega saaliks. Kontserdikülalisi mahub saali siiski vaid pisut üle 500 inimese.

Festivalil saab kuulata veel teist kontserti, kus kohtuvad klassika ning jazz. Tunnustatud klassikalise muusika pianist Vjatcheslav Novikovi, kontarabassimängija Toivo Undi ning ameeriklasest trummar Brian Melvini jazzimprovoisatsioonid on oma inspiratsiooni aine saanud klassikalise muusika heliloojatelt.

Ameerikast pärit noor kitarrist Tim Miller on kriitikutelt pälvinud palju kiidusõnu omapäraste seoste leidmisel erinevate muusikastiilide vahel. Nõmmel toob ta publikuni uued katsetused koos Mihkel Mälgandi ning Brian Melviniga.

Samal kontserdil esineb ka Eesti –Norra ühisprojekt pealkirjaga “Going North”, kus trummar Toomas Rull toob talve eel põhjamaist hingust kitarristi Frode Barth´i ning trompetisti Per Willy Aaserudi kaasabil.

Nõmme Jazzi firmamärgiks kujunenud jamsessionid toimuvad seekord hubases Hiiu Õlletoas, kus kargemat jazzi esindab Itaalia pianisti Roberto Magrise trio ning tulist jazzi peavoolu Pori Jazz Quartet, milles soleerivad viiulil gruusia päritolu Vitali Imereli ning klaveril Leonid Ptashko Iisraelist.

Nõmme Jazz festival on väike nii saalide kui kontsertide hulga poolest, kuid seda esklusiivsem. Sel festivalil aitavad koostööpartnerid luua muusika kõrvale ka visuaalse meeleolu. Kontserdipaikadesse tulevad valgusdekoratsioonid AS Adam BD-lt ning valgusinstallatsioonid Hector Light´ilt.

Kuna kontserdipaikades on kohtade arv piiratud, siis peaks piletid varakult soetama piletimüügikohtadest. Jammipiletid on saadaval vaid kohapeal.

Piletid on müügil alates 14. septembrist ning hinnad mahuvad vahemikku 75-500 krooni. Paulsi kontserdile on saadaval ka mõned VIP piletid.

Kava leiab kodulehelt www.nommejazz.ee