Peatselt selguvad parimad noored jazzlauljad

28. mai 2004

12. juunil astuvad Glehni lossis rahvusvahelise noorte jazzilauljate konkursil võistlustulle lauljad Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest. Konkursi erikülaline on Joe Lee Wilson USAst.

Juuni teisel nädalavahetusel korraldab Nõmme Jazz 4. Rahvusvahelise Noorte Jazzlauljate konkursi. 12. juuni õhtul kell 16 esinevad Glehni lossis väärika rahvusvahelise žürii ning publiku ees 8 noort lauljat. Lauljaid saadab Jürmo Eespere kvartett.

Konkursi raames toimub ka kahepäevane workshop, mida juhendab bariton Joe Lee Wilson USAst – jazzvokalist, kes on töötanud teiste seas koos Sonny Rollinsi, Miles Davise ja Sarah Vaughaniga. Ta on õppinud nii klassikalist kui jazzlaulu ning mängib ka kitarri ja klaverit. 12. juunil kell 19.30 esineb Wilson Glehni lossis.

Konkursi peakorraldaja Toivo Unt kinnitab, et Noorte Jazzlauljate Konkursi eesmärk on välja selgitada eelkõige Eesti parimad noored tegijad ja anda neile võimalus näidata end ka rahvusvahelisel areenil. Konkursil ei ole rahalist preemiat. Auhindadeks on esinemised rahvusvahelistel jazzfestivalidel nagu Pori Jazz, Jazzkaar, Kaunas Jazz, Rigas Ritmi jt. Järjestatakse esimesed kolm kohta, kellele on hinnalised auhinnad välja pannud Stanford Music.

Tänavuse konkursi finaali pääsesid Eestist Jelena Juzvik, Kristiina Karelina, Sofia Rubina, Rebecca Kontus ja Liina Saar. Lätit esindab Janis Stibelis, Leedut Kristina Jatautaite. Soomest tuleb Emma Larsson.
Neid hindab rahvusvaheline žürii koosseisus: Anne Erm (Jazzkaar), Kimmo Hyypää (Pori Jazzi peaprodutsent), Maris Briezkalns (festivali Rigas Ritmi ja Balti Jazzvokalistide konkursi “Sony JazzStage” peakorraldaja), Jonas Jucas (Kaunas Jazz peakorraldaja), Osku Rajala (ajalehe “Jazzrytmit” peatoimetaja, konkursi “Lady Summertime” peakorraldaja Soomest), Sedal Sardan (Berliini jazzklubi “A TRANE” omanik), Sirje Ginter (Haapsalu festivali “Ladys in Jazz” korraldaja, Tartu Illegaard klubi omanik), Tõnis Kõrvits (Nõmme Jazz).

Varasemate Noorte Jazzlauljate Konkursside võtjad on andnud menukaid kontserte Pori Jazzil. 2001. aastal laulsid Soome suurfestivalil Helin-Mari Arder, Kärt Kaljaspolik, Eve Pärnsalu ja Ele Milistfer-Kehinde. 2002. aastal võlus Pori publikut Sofia Rubina. 2003. aastal osalesid samal festivalil Ivy Raus ja Liisu Ots. Marju Metsalu esines toona Lady Summertime konkursil.

Seekordse konkursi melu jagub kaheks päevaks:
R 11. juuni kl 22 Hiiu Õlletuba – Jamsession, Jürmo Eespere kvartett, lauljad, Otsa kooli noored muusikud.
L 12. juuni Glehni Lossis
kl 16.00 Konkurss
kl 19.30 Joe Lee Wilsoni kontsert
L 12. juuni kl 22 Hiiu Õlletuba – Afterparty, Jamsession

Rahvusahelise Noorte Jazzlauljate konkursi finalistidest:
Jelena Juzvik lõpetas G. Otsa nim Muusikakooli pop-jazz lauljana. Ta on töötanud taustalauljana mitmete eesti muusikutega. Ta on osalenud solistina erinevates jazz-projektides tuntud artistidega Eestist, Venemaalt ja USAst.

Kristiina Karelina on konkursi noorim osavõtja.

Sofia Rubina on õppinud laulmist Venemaaal ja Saksamaal. Hetkel õpib ta Viljandi Kultuuriakadeemias jazz-pop muusikat. Sofia on osalenud festivalidel Soomes, Venemaal ja Eestis. 2002. aastal võitis ta Noorte Jazzlauljate konkursi.

Rebecca Kontus õpib G. Otsa nim Muusikakoolis. Ta on saavutanud väga häid tulemusi mitmel konkursil Eestis. Ta on laulnud erinevates koorides. Alates 2003. aastast on ta Tallinna Gospelkoori solist.

Liina Saar õpib G. Otsa nim Muusikakoolis pop-jazz laulu ja EMAs koolimuusikat. Ta on võtnud osa mitmest laste- ja noortekonkursist ning laulnud ka maailmakooris.

Janis Stibelis on õppinud muusikat Riia Pedagoogilises Kolledžis ja Hollywood Musician Institute´is. Ta alustas esinemist 6aastaselt. Praegu esineb ta pidevalt Balti riikides ja Venemaal. Temalt on ilmunud kolm plaati.

Kristina Jatautaite õpib teist aastat Klaipeda Ülikoolis jazzmuusikat. Ta on aastaid õppinud flööti ja klaverit, ning laulab lisaks jazzile souli, poppi ja R&B´d. Hetkel on ta jazzgrupi “The Same Others” solist ja teeb kaasa grupis “CapellaA”.

Emma Larsson on sündinud Rootsis, kuid elab Soomes, kus ta õpetab Oulu Konservatooriumis pop- ja jazzlaulu. Ta on lõpetanud Lulea Ülikooli. Veel on ta õppinud Sibeliuse Akadeemias Helsinkis ning täiendanud end Berliinis.