Piirideta elektrooniline tantsumuusika!

14. detsember 2006

The Bays, kes on lummanud klubirahvast mitmel kontinendil ja esinenud suurtel festivalidel, tuleb esmakordselt Eestisse, et anda siin Jõulujazzi lõpetuseks üks rõõmus ja eriline kontsert.

Neljapäev 14. detsember 22.00 Rock Cafe
The Bays (UK)

The Bays, kes on lummanud klubirahvast mitmel kontinendil ja esinenud suurtel festivalidel nagu Roskilde, Glastonbury, Eurosonic, Dour, WOMAD, Big Chill jt. tuleb esmakordselt Eestisse, et anda siin Jõulujazzi lõpetuseks üks rõõmus ja eriline kontsert.
Nende hoiakut väljendab üsna täpselt mõte “Performance is The Product”. Nad ei võta kunagi aluseks mingeid kirjapandud lugusid, et neid taasaesitada kontsertidel. Nad lihtsalt tulevad kokku ja mängivad. Ja mitte kunagi pole nende muusika järgmisel klubiõhtul samasugune. Põhimõtteliselt ei tee nad heliplaate ja ei tegele kommertsiga.
Nad naudivad spontaansust ja iga Baysi kontsert on kui sukeldumine muusikamerre, kust nad nopivad ja sulatavad erinevaid elemente. Nende improvisatsiooniline elektrooniline mix sisaldab house’i, techno, hip-hopi, electro and drum’n’bass’i, dub’i, funki, ragga’ elemente.
Legendaarne BBC Radio 1 saatejuht ja DJ John Peel, kelle kutsel The Bays tegi mitmeid kordi BBC live-kontserte, andis bändile kõrge hinnangu juba pärast esimest kokkupuudet nende muusikaga öeldes “Revolutsioon on õhus!” Mees, kes on alati propageerinud uut ja huvitavat, hindas väga bändi innovatiivsust.

The Bays – see on nelik Andy Gangadeen, Chris Taylor, Jamie Odell ja Simon Richmond. Nad alustasid 1999. aastal ning on sestsaadik jäänud truuks oma põhimõtetele – värske loovsüngergia, improvisatsioon ja kommunikatsioon on nende kontsertidel alati esiplaanil.
Ansambli hing
Andy Gangadeen on populaarsemaid inglise trummareid, kirglik elektrooniliste löökpillide mängija. Ta sai tuntuks 1990. aastal tuuritades Lisa Stansfieldiga, ta on mänginud ka selliste ansamblitega nagu Incognito, Massive Attack, Spice Girls, Jeff Beck, ZZ Top, M People jt. Momendil tegev ka bändis The VCF Band – Virtual Cosmic Funk Band.
Chris Taylor – eksperimenteeriv basskitarrist, kes liitus 17selt punk bandiga Poison Girls ja leidis end The Baysis.
Jamie Odell – klahvpillid, mängib ka ansamblites Super-A-Loof, Tea Dancers jt.
Simon Richmond – klahvpillid, tuntud ka ansamblitest The Big Cheese AllStars, Cousin Grizzly jt