Põhjala imelisi helimaastikke

31. august 2006

CD “Going North” esitluskontserdid
BAR (Eesti-Norra-Läti)
13. september 19.00 Pärnu Endla teater
14. september 22.00
Teater no99 Jazziklubi

Toomas Rull esitleb koos Norra ja Läti muusikutega uut CD-d “Going North”.

Verivärsket plaati tutvustatakse kontsertidega nii Eestis, Lätis kui ka Leedus. Esitaja nimi “B-A-R” tuleneb ansambli tuumiku: Barth-Aaserud-Rull perekonnanimede esitähtedest ja tähendab muusikas takti.
Lõviosa repertuaarist on Frode Barth’i sulest, kuid plaadile on kirjutanud muusikat ka PerWilly Aaserud ja Toomas Rull. Uus CD on järg 2002. aastal ilmunud heliplaadile “Rull’s Royce – Rull’s Choice”, kus eesti muusikute kõrval olid partneriteks ka norra kitarrist Frode Barth ja trompetist PerWilly Aaserud.

Toomas Rulli koostöö norra muusikutega sai alguse 2001. aastal festivalil April Jazz, millele järgnesid heliplaadi Rull’s Choice salvetus ja kontserdid. Koos läti saksofonisti-flötisti Deniss Pashkevicsiga on ta kontserte antud nii Lätis, Leedus, kui ka Eestis. Viimati salvestati Riias ühiselt taas üks uus heliplaat, millel jäädvustati erinevate põhjamaade rahvamuusikat Gunars Rosenbergs’i seadetes. Rahvamuusika on olnud Rullile jazzi ja rocki kõrval samuti hingelähedane.

Toomas Rull on löökpillimängijana tuntud ansamblitest Rull’s Royce, Ultima Thule, Tulli Lum, L’Dorado. Lauljana on ta kaastegev ansamblis Kiigelaulukuuik. Varasematest eesti koostööporjektidest on talle olulised Avicenna, RUJA, Urmas Lattikase kvintett, SaxAppeal Band, Basic Concept, ConSpirito, House of Games, Dagö jt.

Rulli diskograafia on aukartustäratavalt pikk. Viimaste salvestuste hulka kuuluvad CD-d: “Eesti Hääled”, “Ingel ja Suli”, Ultima Thule’lt, Ain Agana ja Kammerorkestri helipaat ja läti noore jazzistaari Intars Buzulise heliplaat “Shades of Kiss”. Uus heliplaat “Going North” sisaldab Frode Barthi lugude kõrval ka paar Toomas Rulli helindit. Trummaril on jätkuv esindusleping maineka löökpillifirmaga Zildjian Co. Lisaks aktiivsele kontserttegevusele õpetab ta löökpille Tallinna Georg Otsa nimelises Muusikakoolis.

Taavo Remmel, mainekas bassist ja pedagagoog, kes on andnud väga huvitavaid soolokontserte ja mänginud pea kõigi eesti jazzmuusikutega ja mitte ainult. Ta on suurepärane ansamblipartner, hinnatud oma loomingulisuse ja karismaatilise esituse poolest. 2004 pälvis ta kultuurkapitali aastapreemia väljapaistva muusikalise tegevuse eest.

Frode Barth on oma põlvkonna mainekas kitarrist ja helilooja. Ta mängib nii akustilist kui elektrikitarri ja kasutab erilise kõlamaailma kujundamiseks ka elektroonikat. Ta esineb “Norwegian National Concerts” ja “Oslo Concert Workshop” artistina. Tema väga norraliku kõlaga helilooming hõlmab lava- ja filmimuusikat, kaasaegset heliloomingut, jazzi ja poprocki. Oma nime all on kitarrist välja andnud 4 CD-d. Ta on Norra heliloojate liidu liige.

PerWilly Aaserud, hinnatumaid norra trompetiste, on oodatud erinevates ansamblikoosseisudes. Nii on ta kontsertidel ja heliplaatidel mänginud selliste silmapaistvate artistidega nagu Silje Nergaard, D’Sound, Mari Boine, Niko Valkeapää jt. Koos viimasega pälvis ta 2004. aastal Norra Grammy. Kokku on ta osalenud rohkem kui kuuekümnel heliplaadil.

Deniss Pashkevics on väga nõutud saksofonist-flötist nii Läti kui Eesti ansamblites. Eestis on tal palju sõpru juba õpinguteajast Tallinna Muusikakoolis ja heal meelel lööb ta kaasa nende kontsertidel ja heliplaatidel. Ta on korduvalt esinenud Jazzkaarel, Nõmme jazzil, festivalil Juu Jääb. Ta kontserdid erinevate ansamblitega ulatuvad Venemaast USA-ni.

Koosseis:
Frode Barth – kitarr
Per Willy Aaserud – trompet
Deniss Pashkevics – saksofon/flööt
Taavo Remmel – bass
Toomas Rull – löökpillid