Põnevust tuleb kui palju!

11. veebruar 2005

Mitmepalgelisel ja rõõmsal Jazzkaare Kevadhooajal annab haruldase kontserdi Søøt Grupp

16. veebruaril kell 20.00 Vanalinnastuudio Jazziklubis
Piletid 75.-/50.- Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtadest ning kohapealt

Saksofonist-helilooja-arranžeerija Raul Sööt on pärast õpinguid Kopenhaageni Rütmimuusika Konservatooriumis ja seejärel Ameerika mandril Gary Thomase juures pöördunud tagasi koju rikkaliku kogemustepagasiga. Viimaste aastate jooksul on ta kirjutanud suure hulga arranžeeringuid erinevatele koosseisudele – ansamblile Eesti Keeled, Maian Kärmasele, Estonian Dream Big Bandi kontsertprogrammidele ja heliplaatidele, kus solistideks on olnud Riho Sibul, Hendrik Sal Saller ja Hedvig Hanson. Söödi arranžeeringud pole lihtsate killast, kuid nad kõlavad põnevalt ja tänapäevaselt. Ka Rauli omalooming pole unarusse jäänud, olgu siis tegu bigbändimuusika või bändilugudega.

Eestis on Raul Sööt mänginud peamiselt ansambli Hinkus koosseisus. Nüüd seisab ees oma uue sooloprojekti Søøt Grupp esitlemine. Tegemist on rahvusvahelise koosseisuga, mis alustas tegevust Taanis. Söödi varasematest ansamblitest on uuele koosseisule ideeliselt kõige lähedasem Deeper Sound, kus olid olulised nii idee kui ka harmooniavärvid ja kõlaatmosfäär.
Søøt Grupis on Raul loominguline liider, helilooja ja saksofonist. Vibrafoni mängib ansamblis poola virtuoos Krzystof Jasik, kes elab ja töötab hetkel Kopenhaagenis, klahvpillidel soome muusik ja suurepärane pianist Joonas Haavisto. Bassivundament on usaldatud Holger Jeschkele Leipzigist ja löökriistadel soleerib Berliini jazziareenil tegev soomlane Tuomas Ojala.

Söödi muusikat ei tarvitse lahterdada, sest tänapäeval on jazz haaranud enda rüppe palju erinevaid muusikaid. Rauli loomingus on tuntavaid popmuusika ja klubimuusika mõjutusi. Stiil on valdavalt akustiline, aga samas urbanistliku alatooniga. Suurepärased muusikud määravad ära selle, kuidas muusika kõlab. Eestis annab ansambel vaid ühe kontserdi, 18. ja 19. veebruaril esinetakse Riias Saxophonia festivalil, kus on koos ligi kümne maa saksofonistid.

Mitmepalgeline ja rõõmus Jazzkaare Kevadhooaeg on täies hoos!

www.jazzkaar.ee