Pori Jazz: 23. juuli pani festivalile rahumeelse punkti

28. juuli 2006

Pori Jazzi viimase päeva parimad hetked kuulusid vokaalgrupile The New York Voices, kirjutab Mari Hiiemäe.

Viimasel festivalipäeval on märgata vaibumise tunnet. Eelmise päeva 37000 kuulaja asemel on Kirjurinluoto Arenale tulnud 5000 inimest. Päike särab ning kohaletulnud on endiselt rõõmsa näo ja avatud olemisega, kuid pisut vaoshoitumad kui eelmistel päevadel. Pori Jazz hakkab selleks aastaks otsi kokku tõmbama.

Kokkuvõtte 23. juuli Pori Jazzist teeb Mari Hiiemäe.

Pealava programmi alustab Pori Jazz Kids Festival, mille raames esinevad erinevad Soome noored muusikud oma kavadega. Pärast seda tuleb Kirjurinluoto Arenale vokaalbänd New York Voices.
New York Voices koosneb harmooniliselt kokkusulavate häältega neljast solistist, keda saatev rahvusvahelline instrumentaalgrupp on kokku pandud alles festivali käigus. Saksofonidel aitavad esinemise õnnestumisele kaasa soomlased Jukka Perko ning Mikko Innanen, kontrabassil USA päriolu Reggie Johnson, kes osales päev varem ka ansambli Three Ladies of Blues taustagrupis. Lugude kerge meeleolu ning hoolikalt treenitud lihtsus teevad ettekandest lõõgastava vahepala pühapäevasesse pärastlõunasse.

Pühapäeva pealavale mahuvad esinema veel Trio Töykeät, mida on nimetatud tuntumaiks Soome jazzbandiks väljaspool Soomet, ning Rootsi pop-lauljatar Eva Dahlgren, kes on laialt tuntud ning hinnatud kogu Skandinaavias.

Pärast pealava konserte, mis lõppevad kell 21, pole pühapäeva õhtuks enam kuigi palju valikuid jäänud. Tantsulavadel LP41 ja Voodoociys enam üritusi ei toimu, uksed on kinni tõmmanud ka Ultra Music. Üht-teist leiab küll pisematest jazzikohvikutest, kuid sealki on vaid bände, kes esinevad teist või kolmandat korda kavaga, mida ka varasematel festivalipäevadel näha oleks saanud.

Pori Jazz 2006 on lõppenud. Korraldajate andmeil osteti erinevatele kontsertidele kokku 75000 piletit, võib arvata, et teist samapalju tehti visiite tasuta kontsertidele.