Pori Jazz avalikustas esinejad

07. aprill 2003

Tänavune Pori Jazz on kireva kavaga, millesse mahuvad kõrvuti vanameistrid Wayne Shorter ja James Brown ning noortemeelne Jamiroquai.

12.-20. juulini toimuv Pori Jazz kuulutas välja tänavuse festivali esinejad. Kaheksasse päeva mahub jazzi, funki, bluusi, souli, ehedat elamust New Orleansist ja Kuubalt, prantsuse parimat jazzi ning moodsaid rütme hip hop´ist räpini.

Suurfestivali peaesineja on Wayne Shorteri kvartett, mille koosseisu kuuluvad Danilo Perez klaveril, Brian Blade trummidel, John Patitucci bassil. Üheks oodatumaks esinejaks on ka soulikuningas James Brown, kes oma orkestriga laseb paarkümmend tuhat kuulajat mahutaval vabaõhulaval lendu suure annuse emotsioone. Hoopis teist masti muusikat, ent sarnast energiasüsti lubab Jamiroquai koos laulja ja enamuse lugude autori Jay Kayga. Jamiroquai ühendab 1970. souli-funki tänapäevaste tantsurütmidega.
Pori Jazzile saabub teisigi maailma tipptegijaid: viiuldaja Regina Carter, Buena Vista Social Clubist tuntud kuuba laulja Ibrahim Ferrer, nakatavalt funkiv elektribassist Marcus Miller, tromboonivirtuoos Curtis Fuller, soulilegend Sam Moore, prantslaste jazzkitarristide eliiti kuuluv Marc Ducret, esimest korda Põhja-Euroopas esinev pianist Keiko Matsui, bluusilaulja ja kitarrist Lucky Peterson, jazzi ja räpi kombineeriv The Roots jpt.
New Orleansi hõngu toovad Soome Los Hombres Calientes, Preservation Hall Jazz Band, Pinettes Brass Band, Duke Heitger Orleans Swingers, New Orleans Royal Players Brass Band. Rivis on ka soomlaste jazziparemik: Kimmo Pohjonen, Mika Mylläri, Mikko Innanen, Jukka Perko jt.
Kavas on üle 100 kontserdi vähemalt 500 muusiku osavõtul. Nagu tavaks, koondub festival Kokemäe jõe kaldaalale erinevatesse klubidesse ja vabaõhulavadele, mida on kokku kümmekond. Suurimad kontserdid toimuvad vabaõhulaval Kirjurinluodo saarel. Öötundidel on avatud Bourbon Street. Lisaks piletiga üritustele toimub iga päev ka hulk tasuta kontserte.