Pori Jazz: festival ka kõige pisematele

27. juuli 2005

Pori jazzil kasvatatakse ka uut jazzipublikut. Eliis Vennik kirjutab, milline oli Pori Jazz Kids Festivali viimane päev.

Pori jazzil oli tänavu eraldi programm kõige noortematele muusikahuvilistele. Pori Jazz Kids Festival pakkus pisikestele võimalust tutvuda ja harjuda jazzmuusika eripäraga lastele sobival moel. Festival toimus Kirjurinluoto sellel laval, kus möödunud aastakümnetel on olnud suur põhilava, mis on võõrustanud näiteks nii Miles Davist kui Phil Collinsit.

18.-21. juulini võis lastelaval jälgida erinevaid etteasteid ja meelelahutuskavasid. Suurel väljakul oli lastele küllaldaselt mängulusti: juba kaugelt võis koha üles leida värviliste õhupallide järgi. Mängimiseks oli välja pandud kõikvõimalikke põnevaid mänguasju. Lapsed täitsid koha meeldivalt ärevate kilgetega.

Lastele suunatud kava algas pisut enne üldise kontsertpäeva algust keskpäeva paiku, mis andis peredele võimaluse üheskoos festivalimelu nautida. Pärastlõunastesse kavadesse kuulusid erinevad rütmikatunnid, kontsertid ja tsirkuse-etteasted, mis olid osavalt läbi põimitud jazziga.

Platsil askeldas ka palju hoidjaid, kes kandsid hoolt selle eest, et lapsed, kelle vanemad mõnes muus paigas jazzi nautisid, ei jääks üksi. Enamasti oldi aga Kids Festivalile kogunetud terve perega.

Sissepääs üritusele oli kõigile tasuta, mistõttu oli osavõtjate arv üsna suur. Lastefestivali idee pärineb lauljatar Bianca Moraleselt, kes viitab väljaandes „Jazz Virta” sellele, et idees mängib oma osa ka linna nägemus, mille kohaselt peaks peresõbralik suhtumine muutma Pori väärtuslikuks puhkuse veetmise sihtkohaks.