Pori Jazz kuulutas välja esinejad

29. märts 2007

Põhjamaade üks suurim jazzifestival Pori Jazz toimub tänavu 42. korda ja selle raamesse mahub rohkem kui 100 kontserti, kus kokku esineb üle 500 muusiku.

Tänavune Pori Jazz toimub ajavahemikus 14.-22. juuli ning festivali korraldajate kinnitusel pakutakse kuulajatele laia valikut afroameerika rütmimuusikat.
Mulluse festivali majandusliku kordamineku tagasi popartisti Stingi menukas kontsert. Tänavu on eelarve tehtud nõnda, et toimetulekupiiriks saab 50 000 müüdud piletit.
Pelava tõmbenumbriteks on sellised pigem popmuusika kui jazzi poole kalduvad kuulsused nagu Sly and The Family Stone, Elvis Costello, Allen Toussaint, Steely Dan, Ziggy Marley, Gilberto Gil, Natalie Cole, The Roots, Us3, Blood Sweat & Tears ja India.Airie.
Tuntumatest jazzinimedest on kavas kitarrist John Scofield duos koos klahvpillimängija John Medeskiga, Miles Davise kunagine sõber Al Foster oma ansambliga, milles osaleb ka tuntud trompetist Eddie Henderson. Residentartistiks on kuulutatud huvitav ameerika kitarrist Kurt Rosenwinkel, kes annab rea workshop’e ja osaleb paljudel kontsertidel. Üks tähti on Jazzkaarelgi esinenud New Yorgi trio The Bad Plus. Jazzilauljatest tuuakse kõige enam esile Viktoria Tolstoy nime.
Eksperimentaalsema muusika vallas pakutakse välja Sidsel Endreseni, Phil Mintoni, Daniel Erdmani ja mitme prantsuse ansambli kontserdid.
Põhjamaade üks suurim jazzifestival Pori Jazz toimub tänavu 42. korda ja selle raamesse mahub rohkem kui 100 kontserti, kus kokku esineb üle 500 muusiku.