Pori Jazz muutis oma alguskuupäeva

29. oktoober 2003

Festivali korraldaja Jyrki Kangas väidab, et nõnda on Pori Jazzil paremad võimalused saada endale nimekaid esinejaid.

Pori Jazz on nihutanud oma festivali algusaega hilisemaks. 2004. aasta festival algab 17. juulil ja lõpeb 25. juulil. Festivali kindlad esinejad on praeguse seisuga brasiilia lauljatar Tania Maria koos oma trioga Viva Brazil ja taani grupp Bo Kaspers Orkester.
Pori Jazzi kunstiline juht Jyrki Kangas, kes möödunud nädalavahetusel musitseeris oma grupiga Tallinnas, Nõmme Jazzil, selgitas, et muutus on tingitud järjest tihenevast Euroopa festivalidegraafikust. Kui Pori Jazz jäänuks varasema malli juurde, tulnuks neil võistelda tähtesinejate pärast teiste suurte suviste festivalidega Euroopas. Oluline hulk tunnustatud festivale toimub peaaegu samal ajal ning kõikjale need esinejad, kelle järele on kõige suurem nõudmine, lihtsalt ei jõua kõikjale. Kangas nimetas Pori Jazzi konkurentideks esinejate pärast selliseid festivale, nagu Istanbul, Viin, Umbria, Montreux. Kuigi need festivalid teevad nimekate esinejate puhul tihedat koostööd, ei ole siiski võimalik tagada neile kõigile võimalust soovitud esinejate saamiseks, kuna kuupäevi nende turneegraafikus lihtsalt ei jagu. Järgmise aasta Pori Jazz toimub samal ajal kui Stockholmi festival ning suured Kirjurinluodo vabaõhukontserdid toimuvad ajavahemikus 22. juulist kuni 25. juulini.
Teada on veel seda, et Ultra Music paketis esitletakse taani ja prantsuse uut jazzmuusikat. Ürituse nimeks on Paris Copenhagen Ultra Meeting. Kõik seal esinevad koosseisud on niisugused, mida soome publik pole varem näinud.