Pori Jazz: Stingile elas kaasa 37 000 inimest

28. juuli 2006

Stingi kontsert Pori Jazzil oli kindlapeale elamus, kus kõlasid kõik läbi aegade hitid nii tema Police´i aegadest kui ka hilisemast perioodist.

Mööda Euroopat tuuritav Briti pop-rockitäht Sting andis oma Soome-kontserdi 22. juulil Pori Jazzi peaesinejana. Pori Jazz on stiililiselt tolerantne suurfestival, mis ei keskendu sugugi ainult jazzmuusikale, vaid pakub vaatamist ka nendele, kellele näiteks klassikalised bigbändid ega jazzimprovisasioon eriti korda ei lähe, kirjutab Mari Hiiemäe.

Festivali peaesinejaks on tavaks kutsuda mõni maailmanimega artist, kelle piletitulude arvel saavad korraldajad festivalile tuua väiksema kuulajaskonnaga tõelisi jazzitähti, kes oma sügavutiminemises festivali eliitjazz-ürituse mainet edasi aitaks kanda, kuid kes samas väga suurele hulgale kuulajatele huvi ei paku.

Pori Jazziga liidetud Stingi kontsert oli hea valik: päikeseline ilm ja kuulus nimi meelitasid Kirjurinluoto pealavale 37 000 kuulajat. Vabaõhukontserdil sai nautida tõelist suurürituse atmosfääri.

Stingi kuulama kogunenud publikus andsid tooni keskealised inimesed, kes eelmise päeva tipp-tähe Kanye Westi publikule emadeks-isadeks oleksid sobinud. Mõtisklevad softrocki ballaadid ja lauludes peituv unistus maailmarahust liitsid publiku ühtseks tähelepanelikuks massiks, mitte väga aktiivseks ega pööraseks, kuid soosivaks ometi. Sting on ikoon, kelle laule teatakse peast ning soovitakse repertuaari, mida kodus plaadi pealt juba kordi kuulatud. Ka Poris oodati Stingilt eelkõige hitte.

Sting on Sting oma tuntud headuses ning tõenäoliselt tema kontserdikava eriti ei muutu sõltuvalt kas ta esineb jazz- või rockfestivalil või soolokontserdiga. Publikumagnet on ta nagunii ning oma vahetute ja ajatute ballaadidega sobib ta esinema igas kontekstis.

Stingi üle 30 kontserdiga Broken Music Tour on jõudnud Euroopas poole peale. Skandinaaviamaades on juba seigeldud, enne Baltikumi-kontserte teeb ansambel veel põike Peterburi.

Eestisse jõuab Stingi Broken Music Tour 28. juulil, kahjuks küll mitte vabaõhulaval. Stingi Euroopa-tuuri kava on ilmselt ka Eestis sarnane: Message in A Bottle, Synchronicity II, Walking On The Moon, If I Ever Lose My Faith In You, Englishman in New York, Shape Of My Heart, Driven To Tears, Every LIttle Thing She Does Is Magic, Why Should I Cry For You?, Fields of Gold, A Day In the Life, If You Love Somebody Set Them Free, Voices Inside My Head – When The World Is Running Down, Roxanne, Desert Rose, Every Breath You Take, Next To You, Fragile.

Stingi soojendusbändiks Eestis on ansambel Fiction Plane, milles on pearoll Stingi pojal Joe Sumneril.