Pori Jazz tõotab võimsat muusikaelamust

09. juuli 2007

14.-22. juulini toimuv 42. Pori Jazz toob tänavu kokku sellise suurusjärgu tähed nagu Paul Anka, Sly and The Family Stone´i, Steely Dan´i ning Al Fosteri ja Natalie Cole´i.

Juuli on juba traditsiooniliselt kujunenud kuuks, mil kõigi džässihuviliste pilgud on pööratud Soome. Euroopa üks suurimaid ning pikema ajalooga džässifestivale Pori Jazz toimub sel suvel 42. korda. Tänavu vahendavad jazzkaar.ee´s oma festivalimuljeid Ivo Heinloo ja Mari Hiiemäe.

Nagu igal aastal pakuvad korraldajad ka seekord segu vanast ja uuest, aastakümneid džässis figureerinud nimede kõrval ka noori esiletõusvaid artiste. Festivali programmis on ülekaalus džässmuusika, ent esindatud on ka soul, funk, hip-hop, rap jms. Kokku tähendab see rohkem kui sadat kontserti ning umbes 500 esinejat.

Tänavusel festivalil ülesastujate nimekiri on mitmekesine ja programm pakub head muusikat praktiliselt igale maitsele. Comeback´i rahvusvahelisele areenile teeb aastakümnetetagune legendaarne funk-bänd Sly and the Family Stone, samuti on Porisse oodata kunagist kuulsat jazzrock-kollektiivi Blood, Sweat and Tears.

Dzässiklassikutest on oma bändiga kohal löökpillimängija Al Foster, keda teatakse enim tema koostöö järgi Miles Davisega. Huvi äratavad kindlasti ka kitarristide John Medeski ja John Scofield´i ühisprojekt, Rootsi lauljanna Viktoria Tolstoy ja Eestiski 2006. aastal menukalt esinenud USA grupp The Bad Plus.

Näha saab oma kuulsate isade Bob Marley ja Nat King Cole’i jälgedes astuvaid Ziggy Marley´d ning soulidiivat Natalie Cole´i, kes esinevad festivalil värskete kavadega.

Brasiilia rütme võib oodata vanameister Gilberto Gili kontserdilt ning kunagine punkrocki viljeleja Elvis Costello tuleb lavale koos pianist Allen Toussainti ning võimsa puhkpillisektsiooniga. Oma uut albumit esitleb 1990. aastate kuum nimi Briti acid jazz´is Brand New Heavies. Ameerika kitarristi Kurt Rosenwinkelit näeb ja kuuleb Pori publik festivalil mängimas aga erinevates põnevates koosseisudes.

Kui plaanis Pori Jazzile sõita, pole te veel hiljaks jäänud. Kirjurinluoto Arenal peetavatele suurkontsertidele on aendiselt pileteid saada. Kirjuri piletid jäävad hinnavahemikku 55-60 eurot. Teistesse esinemispaikadesse saab pileti 20-25 euroga. Lisaks toimub iga päev Jazzitänaval mitu tasuta kontserti.
Festivali kodulehelt leiate ülevaate majutusvõimalustest.

Veebiajakiri jazzkaar.ee kajastab Pori Jazzi juba neljandat hooaega. Festivalile sõidavad kaks noort ajakirjanikku, kes on osutunud hooaja tublimateks reporteriteks.
Sõitu Pori Jazzile toetab Soome Turismiarendamise Keskus Eestis ning Jazzkaar.