Pori Jazzi osad kontserdid juba välja müüdud

27. juuni 2003

Vähem kui kuu aja pärast algavale Pori Jazzile on tänaseks ostetud 28 000 piletit. Suurimat huvi tuntakse James Browni, Ibrahim Ferreri ja Wayne Shorteri kontsertide vastu.

12.-20. juulil üle lahe naabrite juures toimuva 38. Pori Jazzi piletite eelmüük läheb edukalt. Veidi vähem kui kuu enne festivali algust oli eelmüügist ostetud juba 28 000 piletit. Kuubalase Ibrahim Ferreri kontsert on välja müüdud nagu ka suur osa klubikontserte.

Publiku huvi on seni kõige suurem olnud laupäeva 19. juuli vastu. Siis esineb festivali suurel vabaõhulaval Kirjurinluodos brittide funkiäss Jamiroquai, jazztrompetist Curtis Fuller, jaapani pianist Keiko Matsui ja soomlaste Don Johnson Big Band. Kõneall olevale kontserdile on müüdud juba üle 10 000 pileti.
Ka neljapäeva 17. juuli piletimüük on olnud edukas. Üle 7000 pääsme on ostetud Kirjurinluodosse, kus esinevad teiste seas souli ristiisa James Brown ja legendaarne saksofonist Wayne Shorter. Viimane valiti just maailma jazziajakirjanike poolt parimaks aasta muusiku, jazzgrupi ja tenorsaksofonisti kategoorias, lisaks aasta albumi tiitel tema plaadile “Footprints Live!”.

Kirjurinluodo reedesele ja festivali viimasele kontserdile on kummalegi ostetud 3000 piletit. 18. juunil musitseerivad suurel laval Big Bad Voodoo Daddy, Lucky Peterson, Sam “Soul Man” Moore, Pinettes Brass Band. Pühapäevasel funkimaratonil osaleb Quintessence, Marcus Miller Group, The Roots.
Festivali majanduslikuks õnnestumiseks plaanitakse müüa kokku 50 000 piletit. Klubikontsertidele pääsemiseks tuleb lunastada umbes 20 eurot maksev pilet, Kirjurinluodo pääsmed maksavad ligi 50 eurot. Palju vahvaid kontserte toimub üle kogu linna siiski ka tasuta. Suuremaid lavasid on Poris üles seatud kümmekond.