Pori Jazzi täht on Stevie Wonder

25. märts 2004

Põhjanaabrite suurfestivalil esineb Stevie Wonder 18. juulil.

Eile kuulutas soome suurfestival Pori Jazz, et eeloleva festivali üks tähti saab olema 53-aastane soul-staar Stevie Wonder. Mustanahelise ameeriklase kontsert on Pori Jazzil pühapäeval 18. juulil, ehk enne põhisündmuste algust Kirjurinluodos.
Korraldajad pole veel otsustanud, kas kontsert toimub traditsioonilisel festivaliareenil Kirjurinluodo pargis või sealsamas kõrval asuval hiljuti rajatud areenil, kuhu mahub hooopis rohkem publikut. Otsus sõltuvat piletite eelmüügist.
See on üks Stevie Wonderi kolmest sellesuvisest kontserdist Euroopas. Lisaks Porile esineb ta veel Molde jazzfestivalil Norras ja Stockholmi jazzfestivalil, mis mõlemad toimuvad paralleelselt Pori Jazziga. Soomes on Wonder varem esinenud vaid ühe korra. See juhtus 1984. aastal, kui teda käis pilgeni täis Helsingi jäähallis kuulamas 6000 inimest.
Pime imelaulja Stevie Wonder kerkis esile juba 12-aastasena 1963. aastal ja tal on olnud suur hulk hittlugusid mitte üksnes Ameerikas vaid ka mujal maailmas. Viimased paarkümmend aastat on Wonder plaadistanud suhteliselt harva, kuid peatselt on temalt ilmumas uus stuudioalbum “A Time 2 Love”, mille lugusid ta Poris toimuva kontserdil ka esitleb. Tema eelmine plaat “Conversation Peace” on pärit aastast 1995.

Festivali Pori Jazz piletite eelmüük algab 29. märtsil. Pääsmed Stevie Wonderi kontserdile maksavad 63 eurot. Tänavuse Pori Jazzi ajakava avalikustatakse samuti 29. märtsil.