Pori Jazzi üks peaesineja on Jamie Cullum

25. veebruar 2005

Tänavu juulis 40. juubelit tähistav Pori Jazz avalikustas esimesed esinejad.

16.-24. juulil toimuv Pori Jazz tähistab tänavu 40. juubelit. Äsja kuulutasid korraldajad ka esimestest esinejatest, kellega on juba lepingud sõlmitud.

Festivali üheks peaesinejaks on 24aastane inglise pianist ja laulja Jamie Cullum, kes esineb pealaval Kirjurinluoto Arenal 21. juulil. Jazzistandardite ja poprock lugudega maailma vallutanud Cullumile on see esimene kontsert Soomes. Cullumi plaati “Twentysomething” on müüdud juba üle 2 miljoni eksemplari.

Teise suuresinejana tuleb Porisse 76aastane jazztrummar Roy Haynes. Temagi bändi kontsert toimub 21. juulil Kirjurinluoto Arenal. Legendaarne löökriistamängija on klass omaette – aastakümnete vältel on ta mänginud koos pea kõigi jazzi suurkujudega alates Charlie Parkerist ja Sarah Vaughanist kuni tänaste tippude Pat Metheny ja Danilo Perezini. Porisse tuleb Haynes koos noorte jazzmuusikutega.

21. juulil esineb vabaõhulaval ka The 3 Big Palladium New Yorgist. See muusikute ühendus esitab autentset mambomuusikat. Samal kontserdilmängib ka hammondivirtuoos Dr. Lonnie Smith, kes möödunud aastal Eestiski väisas.

21. juuli kontserdi piletid on Soomes juba müügil.
Festivali kava avalikustatakse 31. märtsil.