Poris tuleb kuum jazzinädalavahetus

20. juuli 2005

21.-24. juulil on tänavuse Pori Jazzi kulminatsioon. 40. juubelit tähistav festival õnnistab sisse kaks suurt uut lava, kus esinevad Jamie Cullum, Lauryn Hill, Charlie Haden jt peaesinejad.

40. Pori Jazzi viimasest neljast päevast 21.-24. juulil kujuneb Põhjanaabrite suurima jazzifestivali kulminatsoon, sest festivali oodatumad esinejad õnnistavad sisse kaks uut lava. Kui Kirjurinluoto suurt uut vabaõhulava on juba üksikud korrad kasutatud, siis klubi LP40! avab uksed esmakordselt.
Muusikat jagub juubelifestivalil kümnele lavale.

21.-23. juulil on Pori Jazzil kohal ka Eliis Vennik ja Mari Hiiemäe Jazzkaare veebitoimetusest, kes vahendavad teile festivalimuljeid ja usutlusi esinejatega.

Klubi LP40! avab uksed kolmapäeval 22. juulil. Kuni 2000 inimesele suures telgis sisse seatud klubi asub otse Kirjurinluoto vabaõhulava kõrval. Hea Kirjurist tulles läbi põigata. Klubi on mõeldud vaid täisealistele. Festivali ajal kuuleb seal esinemas Dr. Lonnie Smithi, James Taylori kvartetti, Louie Vegat jt.

Kirjurinluoto Arena on festivali suurim vabaõhulava. See asub Kokemäe jõe ääres saarel. Uus kuulamispaik mahutab kümneid tuhandeid huvilisi. Tänavu kolibki lava lõplikult suuremale platsile, mida on ehitatud juba aastaid. Seni on suurepärase nähtavusega avarat kontserdiplatsi kasutatud vaid erilistel juhtudel. Möödnud aastal laulis seal näiteks Stevie Wonder. Et saarel ruumi palju, toimub laste mänguväljakul esmakordselt jazzifestival lastele.

Neljapäevast pühapäevani tabab Pori Jazzi publikut tõeline jazzitähesadu. Kontserdid algavad juba pärastlõunal ning kestavad kella 21ni.

Neljapäeval esinevad Kirjuris Charlie Haden, Jamie Cullum, The Big 3 Palladium Orchestra. Reedel on viie suuresineja seas ka David Craig ja Los Van Van. Laupäeval hullutab kuulajaid Sun Ra Arkestra, Johnny Lang ja Lauryn Hill. Pühapäeval kuuleb suurel laval nii Kenny Garrettit kui The Pointer Sistersit. Need interpreedid on vaid põgus valik paljudest muusikutest, kes Kirjurinluotos nelja päeva jooksul musitseerivad.

Pori Jazzil saab kaasa elada ka Eesti jazzmuusikutele. 21. juulil annab Pihviravintolas kontserdi Nõmme Jazziltki tuttav trio Brian Melvin-David Kikoski-Toivo Unt. 21. ja 22. juulil esineb Getz Clubis Django festivali raames Raivo Tafenau. 23. juulil laulab Getz Clubis Jaanika Ventsel. Erinevates saalides festivali jooksul esineva Arkadi Figlini trio koosseisus teevad kaasa Toivo Unt ning Brian Melvin.

Et kontserdipaigad sel korral ruumikamad, pole tänavu ka muret, et Kirjurinluoto piletid välja müüakse. Pärastlõunaste mammutkontsertide piletid maksavad 50 eurot. Neid saab osta ka enne kontserdi algust. Kaugelt tulnud kuulajaile on Kirjurinluoto Arena kõrval avatud kämping.

Toredaid elamusi Pori Jazzil!

Reportaazhi Pori Jazzilt leiad Jazzkaare veebist lähipäevil.
Esmaspäeval 25. juulil kell 19 kuula Vikerraadiost “Õhtujazzi”, kus Anne Erm vahendab muljeid juubelifestivalilt.