Postmodernistlik jazz rokib Von Krahlis

04. oktoober 2005

Eestis tegi trio debüüdi 1998. aasta Jazzkaarel, võludes juba siis publikut oma seiklusterikka dünaamilise muusikaga.

THE DYNAMITE VIKINGS (Eesti-Rootsi-Taani)
13.oktoober 20.00 Von Krahli baar

Kopenhaagen Taanis on Põhja-Euroopa muusikute kohtumispaik. Selle põhjamaade sulatuskatla olid mõneks ajaks oma elupaigaks valinud eesti kitarrist Jaak Sooäär, rootsi bassimängija Thommy Andersson ja taani trummar Karsten Mathiesen. Nende ühine huvi uute kogemuste ja spontaansete eneseväljenduste järele viis plahvatusliku trio The Dynamite Vikings loomiseni 1998. aasta kevadel. Nende muusikat kirjeldab jazz-etno-free-bluus-rokk-mõjutustega vürtsikas impromikstuur, mis on kantud üllatustest ja põnevusest.

Eestis tegi trio debüüdi 1998. aasta Jazzkaarel, võludes juba siis publikut oma seiklusterikka dünaamilise muusikaga. Toonastest uudishimulikest avastajatest on saanud tunnustatud jazziliidrid Eestis ja Taanis. Esinemisi on triol jagunud mitmel pool Euroopas, eriti pärast heliplaadi Vikingology ilmumist 2003.aastal. Kontserdilavadel on nad üles astunud Taanis, Eestis, Saksamaal, Leedus ja Fääri saartel. Muusikud esinevad mainekates rahvusvahelistes koosseisudes, organiseerivad, õpetavad, edendavad jazzielu.

Jaak Sooäär on üks aktiivsematest jazzmuusikutest Eestis. Lisaks koostööprojektidele enamiku eesti muusikutega on ta koos üles astunud muuhulgas ka selliste muusikutega nagu Han Bennink, Conny Bauer, Gavin Bryars, Ron McClure, Ramon Lopez, Eric Brochard, Daniel Erdmann, Arkadi Gotesman, Mikko Innanen, Karl-Heinz Miklin, Anders Jormin, Raul Björkenheim, New Jungle Orchestra jt.

Thommy Andersson on rootsi päritolu, Kopenhaageni uue jazzi ringkondades üks hõivatumaid bassimehi. Koostöö paljude rootsi ja taani muusikutega kuid muuhulgas ka Randy Breckeri, Adam Nussbaumi ja Ray Andersoniga on viinud teda kontsertreisidele üle Euroopa ja USA ning ka Kanadasse, Vietnami ja Brasiiliasse.

Karsten Mathiesen on oma unikaalse helikeelega tänase taani jazzilavade omanäolisemaid trummareid. Ta esineb nii sooloartistina kui ka paljude taani ansamblite liikmena. Koos Jaak Sooäärega vallatlesid nad ka ansamblis Allmost Zebra.

Enne Tallinna kontserti esineb Dynamite Vikings Helsingis, kus bändiga liitub Soome jazzi noor staar Marzi Nyman.

Piletid 100.-/75.- (tudeng, pensionär) Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtadest ning enne algust kohapealt.