Publik kiidab M-Pacti head kõla

08. detsember 2004

Jazzkaare veebitoimetus uuris, kuidas meeldis M-Pact Tallinna kontserdipublikule.

M-Pact andis Tallinnas ja Pärnus vaimustava kontserdi, mille kirev kava ja särisevalt särtsakad vokaaltrikid innustasid publikut ansamblilt üha uusi lisapalasid välja meelitama.

Ester Eggert ja Miina Mälgand Jazzkaare veebitoimetusest uurisid 6. novembril publikult Tallinna kontserdi eelseid ootusi ja kontserdijärgseid muljeid.

Miina Mälgandiga jagas kontserdimuljeid ka M-Pacti liige Jake Moulton, kes laulukaaslastega kontserdijärgselt autogramme jäi jagama: “Eestis on fantastiline publik! Nad plaksutavad, tõusevad püsti ja trambivad isegi jalgu, et meid veel kuulda saaks. Sellisele publikule on väga hea kontserti anda, sees on vaba tunne ja see teeb ehk meie muusika publikule nauditavamaks.
Esinesime siin ka kolm aastat tagasi ja sellest korrast jäi samuti väga hea mulje ning seepärast tulime ka tagasi. Tallinn ja kogu Eesti nii palju kui me seda näinud oleme on väga ilus ja tänu teie toredale publikule tuleme veel siia kindlasti õige pea tagasi!”

Tiina (38), meditsiin: “Eelmine kord ma nende kontserdil ei käinud ja seega erilisi ootusi ei ole… ei tea mida oodata. Jõulu tilu-lilu küll ei taha. Anne Ermi kommentaaridest kuulsin, et on temaatiline ja mõne temaatilise loo vastu midagi pole… lihtsalt loodan, et neid palju ei tule.”

Ilmar (65), pensionär: “Ootused põhinevad nende kaks aastat tagasi olnud kontserdil. Käisin ka too kord ja siis meeldis. Järelikult tean mida oodata.”

Janika (20), õpilane: “Käisin ka nende eelmisel kontserdil kolm aastat tagasi ja ootan tänaselt kontserdilt vähemalt sama head esitust. Eelmine esitus oli vapustav. Pisarad tulid silma. Mulle meeldib see, et nad teevad seda kõike ise, nad musitseerivad ise, neil ei ole trumme ega mingit elektroonikat. Loomulikkus teeb asja nii nauditavaks.”

Anneli:”Mulle üldiselt jazz ei meeldi, aga nemad meeldivad väga.”

Ülo Mälgand (41), muusik: “Tänapäeval on väga palju vokaalbände ja seetõttu ma neid plaadi pealt ei kuulaks, aga kontsert esitus, miks mitte! On ju kontsert esitust palju parem kuulata kui ükskõik millist plaati, sest siis saab muusikategemise protsessi ise näha ja kuulda. Eelistatakse ju purgitoidule ikka tavaliselt restoranis koka tehtud hõrgutisi süüa. Samamoodi ka muusikaga, eriti sellise bändi puhul, otse-esitust ei vaheta millegi vastu välja. Üldiselt väga hea esitus. Kontserdiga võib rahule jääda.”

Rein (45) õpetaja:”Ootused on suured, sest mälestus möödunud korrast on hea. Tõeliselt musikaalsed inimesed, hea tunnetuse ja improviseerimisoskusega.”

Triin (38), sekretär:”Suurepärane kõla, kokkumäng. See ei ole lihtsalt efekti pealeminek, vaid laval sünnib põnev muusika.”

Marge: “On paremaid. Käisin ka eelmine kord, kuid ei mäleta erilisi muljeid. Võib-olla on kogu show natukene liiga tehniline.”

Ene, kultuuriametnik:”Kena. Ehk kergelt liiga professionaalne isegi. Võrdleksin neid Riia vokalistidega, kes umbes kuu tagasi Tallinnas esinesid. Pean ütlema, et Riia meeldis mulle rohkem.”

Reena (32), reklaamispetsialist:”Olen vaimustuses! Eelmise korra muljed ärkasid taas ellu. Kahju oli, et üks noormees nii vähestes lugudes kaasa sai teha. Kava puhul meeldis, et ei olnud ainult jõululaulud. Väga maitsekalt üles ehitatud, erinevad tonaalsused, emotsioonid.”

Sandra (16) ja Maarja (17), õpilased:”Üldiselt väga hea. Absoluutselt kõik. Ainuke mis häiris oli see, et bassi-mees koguaeg ühes nurgas seisis. Ausalt öeldes pole meie kohad ka eriti head. Halb on vaadata.”

Ellen ja Lisa: “Väga hea. Meile meeldisid erinevad hääled. Väga hea kontsert.”

Naine, projekteerija: “Väga vahva kontsert. Ma pole varem sellisel kontserdil käinud. Väga huvitav kogemus, sest nad musitseerivad ilma pillideta ning teevad kõiki hääli ise ja see teeb nende kuulamise väga vahvaks.”

Sverre (40), arvutigraafik:”Tallinnas esinenud vokaalgruppidest kindlasti üks minu lemmikuid. On tunda, et bänd on kaua koos laulnud, kõik kõlab hästi. Meeldis, et nad ei pingutanud naljadega üle, et ikka muusika jäi põhiliseks.”

Jüri ja Katrin:”Lausa suurepärased. Professionaalsed oskused. Samuti erinevad nad tublisti teistest omasugustest.”

Heiki, õppejõud: “Mulle meeldib. Eriti meeldib, kuidas nad imiteerivad pille ja seda kõike ainult oma hääle abil. Kohati tekib tunne, et ei tee enam vahet pillil ja häälel kuigi pilli polegi.”

Triin (16), õpilane: “Väga huvitav. Eestis muidugi selliseid professionaale pole. Esimene pool kontserdist oli huvitavam, teine vajus kuidagi aeglaseks. Tegelikult mulle ikka väga meeldis. Selliseid koosseise võiks Eestis rohkem esineda. Kevadel jälle näiteks.”

Eve (31), muusik:”Kui heade pillimeeste kohta öeldakse, et pill laulab käes, siis nemad ei vaja selleks isegi pilli, et seda laulma panna. Väga sümpaatne oli nende hoiak ja suhtumine publikusse. Neist õhkus sõbralikkust. Meeldiv oli ka see, et nad pärast kontserti koridori rahvaga suhtlema tulid.”

Naine, Tartu Ülikooli teadur: “Hakkasin just mõtlema, kuidas nad saavutavad suure bändi efekti. Kasutavad nad ju ainult oma häält. Kust see tohutu hääematerjal tuleb? Kontserti on väga põnev kuulata, sest nad teevad ise pille järgi. Esindatud on flööt, suupill ja kõikvõimalikud pillihääled. See on väga tore, et inimhääl suudab nii palju kuulajateni tuua.”

Rainar (18), õpilane: “Mulle meeldis teine osa rohkem, sest kui esimeses laulsid nad erinevaid jõulu- ning popiks lauldud laule, siis teises osas oli rohkem nende enda materjali ja nad tõid selle väga hästi publikuni. Käisin paar aastat tagasi ka Take 6 kontserdil ja nemad jätsid mulle parema mulje, kuid M-Pacti kohta ei ole mul midagi halba öelda, väga hea kontsert oli.”