Quadro Nuevo lõpetab Jazzkaare kevadhooaja

08. mai 2008

Saksa kultuurikevade pärl Quadro Nuevo lõpetab Jazzkaare kevadhooaja.

Jazzkaar ja Saksa Kultuurikevad esitlevad:
Quadro Nuevo (Saksamaa)
13. mail kell 19 Salme Kultuurikeskuses
14. mail kell 19 Athena Keskuses

Kümnekonna tegutsemisaastaga on Quadro Nuevo andnud Euoopas ja Aasias ringi tiirutades ligi 2000 kontserti, rõõmustades kõikjal publikut virtuoosse kava ja laheda show’ga. Kuulajatele tutvustatakse Euroopa rikkalikke muusikatraditsioone – prantsuse valss-musette’id, hispaania flamenco, tango, napoli laulud, balkani rütmid ja saksa šlaagrid saavad särava tõlgitsuse, lisaks tehakse kõrvalepõikeid ka Lõuna-Ameerika ja Idamaade muusikasse. Quadro Nuevo on pälvinud 12 saksa muusikakriitikute auhinda, nende lugusid võib kohata nii jazzi kui maailmamuusika edetabelete esinumbrite seas. Ansambli viimaseid heliplaate – Cinépassion, Canzone Della Strada, Mocca Fluor, Tango Bitter Sweet – on müüdud väga suurtes tiraažides.

Ansambel sündis juhuslikult, nagu paljud head asjad. Kitarrist Robert Wolf mängis enne Quadro Nuevo asutamist Paco de Lucia saatebändis, saksofonist Mulo Francel oli pühendunud jazzile, bassist D. D. Lowka lõi kaasa latiinoorkestrites ning akordionist Andreas Hinterseher spetsialiseerus prantsuse folk-musette’i mängimisele. Nad kohtusid ühe filmimuusika salvestamisel ORF-ile. Film ei jõudnud kunagi eetrisse, kuid nelikust sai ansambel Quadro Nuevo.

Nad on populaarsed ja tuntud kogu Euroopas ja nüüd ka Eestis. Teater NO99 suures saalis anti läinud kevadel ligi kolmetunnine kontsert. Muusikalised erudiidid võlusid siinse publiku täielikult. Nii kirjutab Ivo Heinloo eelmise aasta kontserdimuljeist: ”Igav ei hakanud küll hetkekski, sest ootamatuid käike oli muusikutel varrukast võtta. Näiteks kes oleks arvanud, et Mulo Franceli bassklarnet hakkab ühel hetkel kõlama nagu austraallaste didgeridoo ja puhkpillimängija oma instrumendist võimsad ülemhelid välja võlub. Või et Robert Wolf kitarrimänguga mulje jätab, et muusika esilekutsumiseks pillikeeli puudutada pole vajagi. Või et Francel ja Wolf koos ansamblikaaslaste D.D. Lowka (bass) ning Andreas Hinterseheriga (akordion) kontserdi lõpus kaheksal käel vibrafoni mängima hakkavad. Või et … Aga ilmselt kuluks selle loetelu lõpetamiseks nii mõnigi valgusaasta. Elegants võiks olla ühisnimetaja nii kvarteti mängule kui humoorikatele vaherepliikidele. Sakslaste huumorisoon olla eestlaste omaga sarnane, nii et vastastikuse mõistmisega ei tekkinud mingeid probleeme.”
Saksa muusikud armusid omakord Tallinnasse ja meie publikusse. Seekord esinevad nad lisaks Eestile ka Soomes, Lätis ja Leedus.

Koosseis:
Mulo Francel – saksofonid ja klarnetid
Robert Wolf – kitarrid
Andreas Hinterseher – akordion, bandoneon, vibrandoneon, klaver
D. D. Lowka – kontrabass, löökpillid

Piletid hinnaga Tallinnas 175.- ja 125.- (õpilane, tudeng, pensionär) ja Tartus 150.- ja 100.- (õpilane, tudeng, pensionär) müügil Piletilevi ja Piletimaailma müügikohtades.

Kontserdid toimuvad koostöös Saksa Kultuurikevad