Rahvusvaheline trio säras jazziklubis

28. november 2004

Reede õhtul andis Vanalinnastuudio jazziklubis hingestatud kontserdi trio Unt-Kawasaki-Melvin.

Eesti Jazziliidu korraldatud traditsiooniline igareedene kontsert Vanalinnastuudio jazziklubis tõi 26. novembril publikuni väga huvitava trio: Toivo Undi kontrabassil, ameeriklase Brian Melvini löökriistadel ja Jaapanist pärit Ryo Kawasaki elektrikitarril.

Kõik kolm muusikut on Eesti jazzihuvilistele teada-tuntud tegijad. Kawasaki ja Unt tutvusid laval juba 1990. a ja koostöö kestab tänaseni. Virtuoosse ja mitmekülgse löökriistamängija Melviniga on Toivo Unt esinenud Riias festivalil „Rigas Ritmi” ja ka Pori jazzil.

Õhtu jooksul võis märgata, et kõik muusikud on väga erineva muusikalise karakteriga, nautides samas üksteise mängu. Koostöö sujus väga hästi. Toivo Unt suutis äärmiselt rahuliku, vaba ja oskusliku mänguga kergelt publiku poolehoiu võita. Kawasaki vahel osavalt svingivad, vahel kergelt lendlevad soolod panid sageli publiku pilgud tema kitarrikaela jälgima.

Enim elati kaasa Melvini breikidele ja eriti pikematele trummisoolodele. Melvin esitas ka ühe soolopala, kasutades bongosid ja elektrilist trummi. Selle haarava soolo ajal olid publiku pilgud koondatud põrandale, kus Melvin elektritrummist huvitavaid ulmelikke helisid välja võlus. Melvini mängus paelub väga ka see, kuidas ta trummipulkadega taldrikuid kriibib, ülemhelisid välja meelitab ning neile loos sobiva koha leiab.

Trio repertuaari kuulusid veel Duke Ellingtoni, John Scofieldi ja teiste suurmeistrite looming, kuid kohalolijail õnnestus kuulda ka Kawasaki enda fantaasiat. Tõsi, publikut oleks võinud sel reedel jazziklubis rohkemgi olla. Tundus ka, et publik oli sageli kohmetu. Seetõttu jäid aplausita mitmed Kawasaki soolod, mis tunnustust tõesti väärisid.

Jazziklubis kuulas triot Unt-Kawasaki-Melvin Rivo Randver Jazzkaare veebitoimetusest.