RainbowJazzi noortekonkurss tuleb oktoobri keskel

26. september 2006

21. oktoobril toimub Vanemuise kontserdimajas RanibowJazzi festivali raames noortekonkurss, kus kohustusliku palana esitatakse Kustas Kikerpuu loomingut.

RainbowJazzi noortekonkurss toimub laupäeval 21. oktoobril kell 15 Tartus Vanemuise kontserdimajas.

Festival RainbowJazz ja selle juurde kuuluv noortekonkurss sai alguse 2003. aasta sügisel. Festivali erikülalisteks on olnud mitmeid džässieliiti kuuluvad muusikud sh. oma generatsiooni kõige mõjuvamaks meeslauljaks nimetatud Freddy Cole, hammond B3 organistide tippu kuuluv Dr. Lonnie Smith ja mainekas Jamaika päritolu pianist Monty Alexander.

Korraldajad on võtnud eriliseks südameasjaks töö noortega – seda nii muusikute kui publiku osas. Konkursil võivad osaleda kõik džässist innustunud kuni 25aastased noored. Osalejaid on olnud džässi eriala pakkuvatest muusikaõppeasutustest, aasta-aastalt on lisandunud ansambleid ja soliste ka üldhariduskoolidest. Džässist huvituvaid noori on üha rohkem, seda kinnitab ka vastavate erialade avamine üha rohkemates muusikaõppeasutustes.

Konkurss annab hea võimaluse omandatud oskuseid proovile panna, saada osa tundest esinedes suurel laval. Omamoodi innustuseks on ka konkursipäeva lõpetav jam, kus noored muusikud saavad võimaluse improviseerida koos žürii liikmetega – parimate džässmuusikutega Eestist ja välismaalt.

Konkursi laureaadid on saanud festivalil esineda täissaalidele kõrvuti maailmastaaridega. Üleüldine amerikaniseerumine on jätnud unustusehõlma paljud suurepärased Eesti heliloojad, kelle olemasolust on paljud noored saanud teada just tänu RainbowJazz noortekonkursile.

Et eesti muusika traditsioon oleks jätkusuutlik, on konkursil esitatavate palade hulgas ka kohustuslik pala eesti rikkalikust heliloomingust. Varasematel aastatel Uno Naissoo, Valter Ojakäär, Evald Vain, käesoleval sügisel valik Kustas Kikerpuu loomingust. Teine esitamisele tulev pala on vabalt valitud, sh. ka omalooming. Žürii tööd juhib Lembit Saarsalu, kes on koos Vanemuise kontserdimajaga üks noortekonkursi ja festivali peamisi algatajaid.

Konkursi võitjaid premeeritakse neljas kategoorias:
· Parim vokaalsolist
· Parim instrumentalist
· Parim ansambel
· Parim kohustusliku pala esitus

Lisanduvad preemiad üllatusesinejatele, eredamatele solistidele, omaloominguliste palade autoritele.

Varasemate noortekonkursside laureaadid ning eripreemiate võitjad:

2003: Sofia Rubina (vokaal), Marko Mägi (saksofon), Elana Sterngevich (saksofon), Tanel Aavakivi (trompet), Jorma Toots (klaver), ansamblid “4 Tune Quartet”, “Govrin Project”

2004: Rebecca Kontus (vokaal), Danel Aljo (saksofon), Virgo Sillamaa (kitarr), Aleksandra Anstal (trummid), ansamblid “Reverence”, “La Via”, “Ekvivalent 2.0”

2005: Arno Tamm (vokaal), Rain Rämmal (klaver), Kalle Kindel (löökpillid), Peedu Kass (kontrabass), Laur Joamets (kitarr, lap steel), ansamblid “Fusion Service”, “Rainbow Quintet”, duo “Drum&Saks”

Festivali produtsent on Merle Kollom

Info allikas Eesti Kontserdi veebileht.