Raul Vaigla plaat pürib Soomes nähtavale

17. jaanuar 2004

Bassist Raul Vaigla CD “Soul of Bass” püüab Soomes äratada tähelepanu. Algus läheb visalt, kuid märke siiski on.

Eesti Päevalehe teatel valis soome raadiojaam Groove FM jaanuari alguses Raul Vaigla plaadi “Soul of Bass” nädala plaadiks, millega kaasnes albumi lugude aktiivsem mängimine eetris.
Groove FM nädala plaadi rubriik on poolenisti kommertsüritus ja jõuab eetrisse koostöös plaadikaupluste ketiga Free Record Shop.
Raadiojaam Groove FM asub Helsingis ja selle kuuldavusalas, mis ulatub Soome suurematesse linnadesse, elab 2, 8 miljonit inimest. Jaam alustas saateid 1999. aasta jaanuaris ja edastab 24 tundi ööpäevad rütmimuusikat – funki, souli ja jazzi. Groove FM-i omanik on Oy Metromedia Finland AB, mis omakorda on osa Ameerika meediakontsernist Metromedia International. Groove FM peab oma sihtgrupiks ule-25-aastasi keskmisest kõrgema haridustasemega ostujõulisi inimesi. Helsingis on Groove FM kuuldav sagedusel 91,1 MHz.
Albumi “Soul Of Bass” valis 2003. aasta plaadiks ka ETV kultuurisaade OP!. Plaadi andis välja Helsingi Seawolf stuudio juurde kuuluv plaadifirma Silence., mis on spetsialiseerunud meinstriimist hälbivale muusikale.
“Soul Of Bass” on Vaigla esimene sooloplaat. Muusika salvestati eelmisel suvel Helsingis, kaasa teevad Sami Kuoppamäki (trummid), Aare Põder (klahvpillid), Urmas Lattikas (klahvpillid), Raivo Tafenau (saksofon), Mihkel Metsala (trompet), Meelis Vind (bassklarnet) ja Mamba (löökriistad).