Rebekka Bakken sõlmib lepingu Universaliga

06. mai 2003

Isikupärane norra lauljatar Rebekka Bakken (33) sõlmis plaadilepingu suurfirmaga Universal ning asus töötama esimese albumi kallal selle plaadimärgi all.

Mahlaka häälematerjaliga Bakkenit on tihti kirjeldatud kui Sidsel Endreseni ja Joni Mitchelli vahepeale paigutuvat ajudega naist.
1970. aastal Oslos sündinud Rebekka ise näeb ennast muusikas kui jutuvestja tüüpi lauljat, kellel on, mida laulutekstie kaudu kuulajale öelda. Viieselt hakkas ta õppima viiulit, vähehaaval kaldus tema huvi aga rahvamuusika, rocki ja jazzi poole. Nooruspäevil laulis ta mitmes norra R&B-ansamblis. 25-aastasena läks New Yorki õnne otsima ja kohtus seal austria kitarristi Wolfgang Muthspieliga, kellega teda seob juba viis aastat väldanud viljakas koostöö. 2001 ilmus neilt duo-album «Daily Mirror» ja 2002 «Beloved».
«Minu jaoks tähendab jazzmuusika tänapäeval midagi hoopis enamat kui Ameerika Suure Lauluraamatu esitamist,» rääkis Bakken saksa ajakirjale JazzZeitung.
Teada on veel seda, et Bakkenit võib kuulda laulmas Jazzkaarelgi esinenud saksa saksofonisti Christof Laueri peatselt ilmuval uuel plaadil, mille annab välja toimekas saksa plaadifirma ACT, mille uusim toodang on päris hästi esindatud ka Eesti plaadilettidel.
Rebekka Bakken on varemgi ACTi plaatidel kaasa löönud. Näiteks või pianist Julia Hülzmanni trio värskeim album «Scattering Poems», kus norralanna esitab mitu poeet E.E. Cummingsi tekstidele tehtud laulu.