Reede: elektrooniline jazz raputas tantsima

01. mai 2005

Reede õhtul pakkus Jazzkaar midagi nooremale ja tantsuhuvilisemale publikule. Sakala suures saalis esinesid puhtalt elektroonilist muusikat viljelevad Kismabande ja Xpoding Plastix.

Varasemate aastate öölava koha täitis seekordsel Jazzkaarel 29. aprilli õhtul Sakala suures saalis toimunud Kismabande ja Xploding Plastixi kontsert.

Esialgu laval olnud Eesti koosseis mängis rohkem meditatiivset elektroonikat, mida kuulati lava ees põrandal istudes. Hiljem sõnajärje üle võtnud norralaste kollektiiv raputas inimesed maast lahti ning tantsupõrand täitus kähku.

Kindlasti ei sobinud kontsert klassikalise jazzi austajatele, selleks oli õhus liiga palju agressivset elektroonikat, mille seosed jazziga kohati väga kaugeks ja hoomamatuks jäid. Sellest hoolimata sobis kontsert hästi töö/koolinädala pinge väljaelamiseks.

Kontserti käis uudistamas Jazzkaare veebireporter Grete Soosalu.

Laura (22), shapingu treener: „Esimest koosseis oli veidi outer space. Kuna ootasin midagi tantsulist, siis taoline põhjamaiselt karge, kuid rütmidevaene muusika otseselt ei istunud. Xploding Plastixil oli rohkem rütme ja beati. Mulle meeldis õhtu teises pooles tekkinud õhkkond. Eriti lavaesine möll. Tantsisin meeletult.”

Lukas (34), tootmisest: „Üritus oli vahva, kuigi see ei ole päris see muusika, mida ma kuulan, kuid huvitav oli teada saada, mis praegu noortele peale läheb. Kontsertil ma peamiselt istusin saalis. Meeldiv, et selleks oli võimalus. Xploding Plastixi juures meeldis eriti see, kuidas nad lahendasid ja sulatasid kokku erinevate muusikastiilide rütme.”

Arhitektuuriüliõpilane Londonist: „Kontsertile tulles ma ei teadnud absoluutselt, mida oodata. Olin kuulnud vaid, et siin on toimumas jazzfestival ning täna õhtul on kavas rohkem tantsulisemad bändid. Minu jaoks oli üllatus leida lavalt hoopis arvutid ning mikseripuldid. Sellegipoolest nautisin kogu õhtut.”