Reede: NATO Bigbandi jazzkombo andis workshopi

23. aprill 2005

Jazzkaare mitteametlikuks avalöögiks oli Nato Bigbandi jazzkombo workshop-kontsert Otsakoolis.

Jazzkaare mitteametliku avalöögina oli 22. aprillil Georg Otsa muusikakooli õpilastel võimalus osa saada Nato Bigbandi 6-liikmelise jazzkombo workshop-kontsertist.

Kohal viibis ka Rivo Randver Jazzkaare veebitoimetusest.

Instrumentidest oli esindatud trummid, elektrikontrabass, elektrikitarr, klaver, tenorsaksofon ja tromboon. Ansmblit tutvustas noortele muusikasõpradele Nato Bigbandi eestlastest trompetist Simmu Vasar . Ameeriklastest koosnev jazzkombo kõneles jazzihuvilistega enamasti helikeeles.

Esitati paarikümne minutiline kava. Repertuaar koosnes peamiselt Otsakooli õpilastele juba tuntuks saanud lugudest, nagu näiteks kunagise bebop-i kuninga Charlie Parkeri hitt “Scrapple from the apple”, lugusid kitarrivirtuoosi John Scofield´i loomingust jne.

Pärast kontserti oli õpilastel võimalus muusikutega ka vestelda ja neilt mõned küsimused küsida. Otsa kooli õpilastele pakkus enim huvi ebtavapärane elektrikontrabass, mida asjalikud õppurid ka oma käega proovid said. Üks huvilistest leidis hilisemal uurimisel siiski, et kahtlemata on elektrilise kontrabassi suur eelis see, et teda on suhteliselt mugav transportida, kuna ta on suuruselt originaalversioonist umbes poole väiksem. Kuid akustiline kontrabass on õpilaste sõnul käele kergem ja sound ehtsam. Asjalikku nõu ja selgitust said teisedki, kes seda vaid soovisid.

Taolised workshopid on Georg Otsa nim muusikakoolis üsna sagedased. Õpilastel on olnud võimalus kohtuda mailmakuulsate muusikutega nagu John Scofield, James Carter jpt.