Reede: Tafenau pakkus tavapärast kvaliteeti

01. mai 2005

Raivo Tafenau on nimi, mis jazzisõbrale tutvustamist ei vaja. Reedel esines Tafenau Band Vanalinnastuudio Jazziklubis koos Soomest pärit kitarrist Marzi Nymaniga. Jazzkaare veebireporterid käisid asja uudistamas.

Töönädala lõpppunktiks on kujunenud õhtud Vanalinnastuudios. Nii oli ka 29. aprillil, kui Jazzkaare raames esines seal Raivo Tafenau Band koos Soomest pärit Marzi Nymaniga. Nende esitluses sai kuulata jõulisi sounde ja meloodilisi improvisatsioone.

Kontserdi esimesed minutid oli uninutavad, kuid kui mängu astus elektrikitarri omanik Marzi Nyman, muutus lugu funkiliseks. Esines ka üksikuid sambasid. Kõdinaid tekitas rokilik üldmulje. Kõike seda ühtlustas Vannalinnastuudio väikse saali punane aura ja inimeste mõnus olek. Juba nimi Raivo Tafenau ütleb palju. Tema saksofonimängu võlu peitub vist tema lihtsates, kuid samas köitvates keerdkäikudes.

Kontserti käisid kuulamas Katre Kasemägi ja Mari Hiiemäe Jazzkaare veebitoimetusest.

Karin (30): „Olen Tafenau suur sõber, nii et naljalt ei jäta kontserdile minemata. Kontsert oli lahe. Tundisn kontserdi ajal värinat. Meenus Haapsalu ja seal toimunud Naiste Jazz, kus oli ka selline lahe. Silme ette tekkis vaatepilt koos loojuva päiksega.”

Merike (42), raamatupidaja: „Olen šokis, kuid seda heas mõttes. Eriti meeldis trummar, neid olen alati imetlenud. Kontserdil oli mõnus meeleolu. Loomulikult oli saksofon hea. Kuid arvan, et isiklikud muljed on olulisemad.“

Oliver (31), ettevõtja: „Ülimalt hea. Kirjeldada on väga raske. Kitarrist ületas ootused. Kuna kuulasin Tafenaud esimest korda, siis ütleksin, et ta oli normaalne. Viimane ehk siis lisalugu oli kõige südamelähedasem. Lugu „Ice on Ipanema“ on mulle alati meeldinud. Huvitav oli kontserdi rokilikus, mida lisas elektrikitarr. Jazzis on midagi, mida ei oska eriti sõnadesse panna. Jazz teeb vabaks.”

Anne (41), soome turist: „Tulime sõbraga Tallinnasse ja kui kuulsime, et siin selline jazzfestival käib, siis otsustasime kuulama tulla. See on esimene kontsert, mujal pole käinud. See on nagu selline modernjazz, see on kohutavalt hea. Mu sõber luges nende kohta enne, mida nad endast kujutavad, tema on seda rohkem jälginud, mina tulin siia tühja lehena. Ma hindan rohkem sellist vana jazzi, saksofonid mulle meeldivad.”

Liisi (25), ajakirjanik: „Mulle väga meeldis, väga lahe oli, see oli just see, mida ma ootasin. Välja valitud oli see kontsert juba suhteliselt ammu, ostsin kõik piletid Jazzkaarele korraga ära. Fiiling oli väga rahustav, tulin otse töölt, see oli väga lõõgastav. Paljud inimesed jazzi kohta ei arvaks, et see on lõõgastav, aga minu meelest nii on.”