Reedel Krahlis 1ÖÖ% viimast korda

06. detsember 2007

Erinevaid muusikalisi ideid haarav 1ÖÖ toob viimaseks korraks kokku Eesti ja Soome muusikud.

Sel reedel 7. detsembril kell 23 toimub Krahlis viimast korda Hea Uus Heli klubiõhtu 1ÖÖ%, mille kavas on koosseis “7 samuraid ja 12 tooli”, Mesak vs Eero Johannes live battle ning dj´d Erkki Tero, Estrada, Jantsek ning Aivar Tõnso.

1ÖÖ% (sajaprotsendiline öö) sündis tegelikult juba poolteist aastat enne HUH´i 2002.a. mai alguses, kui Kunstiakadeemias toimus üritus, mille peaesinejateks olid DMX KREW ja CYLOB Inglismaalt.
1ÖÖ% muusikaline suunitlus on olnud läbi aegade üsnagi eklektiline eesmärgiga vahendada peomuusikat mitmekülgsete muusikaeelistustega inimestele. Igal asjal on aga oma loomulik elutsükkel, mille läbi käimine võimaldab esile tulla uutel ideedel, millest aga juba lähemalt tulevikus. Viimane 1ÖÖ% üritab kokkuvõtlikult haarata erinevaid ideid. Kõlab plaadimuusika rokist kuni tehnoni.

Tõelist helide karusselli tõotavad aga õhtu laivesinemised, milleks on kaks unikaalset koosseisu:

üheööbänd “7 samuraid & 12 tooli”
Kohalikest elektronmuusikutest improviseeritud eksklusiivne bänd, mis esitab ühiselt erinevate liikmete loomingut. Osalevad abstraktsete rütmistruktuuride kuldse trio Algorütmid liikmed Roland Karlson ja Mihkel Tomberg, kelle erinevatest nägemusest sünnib omanäoline nüansirohke ja ka vastandeid siduv tervik, kus kohtuvad IDM, ambient ning klubilisemad helid elektro, techno ja drum´n´bass suunalt.

Kismabande ja Kulgurite liige Aivar Tõnso lisab omalt poolt monootonsemaid seitsmendas taevas hõljuvaid hüpnotränsi struktuure ning sellega liitub Muschraum oma unenäoliste meloodiamaailmadega. Kõigele lisaks on silmailu pakkumisele mõeldes laval ka visuaalikunstnik Tencu.

Mesak vs Eero Johannes live battle (Soome, Turu-Helsingi)
Mesak on Mr Velcro Fasteneri liige Tatu Metsatähti, kes nii koos MrVelcroFasteneri kui ka üksinda erinevate soolokavadega on olnud kõige aktiivsem väliskülaline HUH´i klubiõhtutel ning alati pakkunud midagi erilist ja uut. Sel korral on selleks eriliseks laivvõitlus uue generatsiooni Soome elektrofunk´i artisti Eero Johansoniga.

Mesak on Soome elektrostseeni üks olulisemaid nimesid. Eelkõige teatakse teda kui maailmamainega elektroduo Mr Velcro Fastener´i liiget, kuid viimasel ajal tundub see olevat jäänud kõikvõimalike muude ettevõtmiste kõrval teisejärguliseks. Kui Mr Velcro Fastener tõusis esile 90. aastate teisel poolel, siis soolomuusikat on Mesak avaldanud alates aastast 2002 erinevate leibelite nagu Klaksons, DUM, Rikos, Huge Bass, Gadgets, Angelmaker, Orson, Harmönia ja Stars-Music all.

Vaatamata elektro suuna domineerimisele tema erinevates vormides ulatub Mesaki looming kaugele selle tavapiiridest kuni techno, elektroonika ning eriti just skweeemuusikani. Viimane on Skandinaavia juurtega aeglasepoolne, aga samas ülimalt haaravate rütmiskeemidega klubimuusikastiil, mille põhilisteks arendajateks Soomes on Mesak koos Imatran Voima liikme Randy Barracudaga.

Eero Johannes on sünteetlise funk´i ühemeheorkester. Tal on trummari ja bassisti kogemus erinevates traditsioonilistes bändides. Tänapäeval on tema esinemine aga 100% elektrooniline. Eero Johanson debüütalbum ilmub kevadel 2008.

pilet flaieriga 75 kr / ilma 100 kr
flaieri võib printida siit