Reel People kütab biidi kuumaks

28. aprill 2005

Briti klubikultuuri invasioon Eestisse ja Jazzkaarele jätkub.

Rock Café
28. aprillil kell 22.00

Briti klubikultuuri tähelepanuväärne esindaja köidab tähelepanu eelkõige seepärast, et nende tantsuline moodne 21. sajandi jazz hõlmab hoopis moodsamaid rütme kui näiteks Incognito või Brand New Heavies.
Briti klubikultuuri invasioon Eestisse jätkub. Kui aasta tagasi tegi Tallinnasse üllatusvisiidi “Club UK” nimelise ürituse raames Inglismaalt pärit kultuslik 2 Banks of 4, kelle kontserdist Sakala Keskuses räägitakse siiamaani kui ühest viimaste aastate parimast moodsa jazzi kogemusest, siis Reel People’st, kes Jazzkaarele umbes aastajagu hiljem peale 2 Banks of 4 saabub, tõotab tulla sama nauditav kogemus. Seda eelkõige just tantsulisemast jazzi’st lugupidavatele meeltele.
Reel People kaks alustuge Oli Lazarus (Papa Records) ja Mike Patto (Restless Soul Productions) – kes ühtlasi ka ise klahvpillide ja mikrofonide taga Tallinnas koha sisse võtavad, nimetavad stiili, mida nad viljelevad 21.sajandi briti uueks soul’iks. Lahtiseletatult on see äärmise põhjalikkusega produtseeritud ja viimistletud soulmuusika segatuna r’n’b, funky, soulful house, hip-hop’i ja dub’iga.

Mis aga teeb nende muusika eristuvaks näiteks teistest briti sama stiili viljelevatest kollektiividest nagu The Brand New Heavies, Incognito või US3, on eelkõige see, et erinevalt neist, on Reel People’i muusikas võrdväärsel kohal lisaks eelpoolmainitud stiilidele ka broken-beat ehk murtud rütmide osakaal.
Seda tänu selliste nimede kaasamisele nagu Seiji ja Afronaught (DJ’de ja produtsentide kollektiivist Bugz In The Attic), DJ ja produtsent Phil Asher samast Lääne-Londoni murtud rütmide ringkonnast ja jazzilikku hip-hop’i meisterlikult segava DJ Spinna. Kõigi nende biidimeistrite oskusi kasutati just nimelt Reel People’i debüütalbumil “Second Guess”, mis ilmus tõsi küll, juba 2003. aastal, kuid kõlab veel tänagi värskelt ja uuenduslikult.

Lisaks tasub erilist tähelepanu pöörata ka Reel People’i vastupandamatutele vokalistidele nagu briti nu soul jazzdiiva Vanessa Freeman, kellelt möödunud aastal ilmus kauaoodatud ja kriitikutelt vaid kiidusõnu pälvinud debüütalbum “Shades” (Chilli Funk 2004). Freeman on eelnevalt endale au ja kuulsust kogunud solistina sellistes nujazz/broken beat stseeni võtmekollektiivides nagu Kyoto Jazz Massive ja 4Hero.
Teise vokalistina astub Reel People’i koosseisus Jazzkaarel lavale Sharlene Hector, kes on teinud koostööd Basement Jaxx’iga. Trummide taga võtab koha sisse Dave De Rose kultuslikust grupist Moloko.
Sõnaga – kuum kontsert kuumade nimedega!

KOOSSEIS:

Vanessa Freeman – laul
Sharlene Hector – laul
Rasiyah – laul
Mike Patto – MD, klahvpillid, laul
Scott Baylis – trompet, klahvpillid, Moog
Leon Stenning – kitarr
John McKenzie – bass
Dave DeRose – trummid