Reverence avas värava Horace Silveri muusikasse

01. oktoober 2005

29. septembril tehti BonBonis kummadus legenaarsele Horace Silverile, kelle muusikat esitasid ansambel Reverence ja lauljatar Marvi Vallaste. Kuulamas käis Rivo Randver.

Neljapäeval, 29.septembril esines klubi BonBon jazz lounge`is noor lauljatar Marvi Vallaste ja muusikakollektiiv Reverence. Esitati valitud palasid legendaarse Horace Silveri loomingust.

Rivo Randver Jazzkaare veebitoimetusest jagab muljeid.

BonBon`i jazz lounge oli neljapäeva õhtul küll rohkem noorte kuulajate päralt, kuid Horace Silveri nimi kutsus kohale ka kindlasti teadjama publiku. Kuuldus kindlasti pettuma ei pidanud, sest muusika kõlas autentselt ja muusikud olid tasemel. Esirea hõlmasid siiski julgelt Otsakooli noored muusikud. Eks ikka selleks, et kolleege hoolikamalt jälgida ja neile ka väärikalt tunnustust avaldada.

Valitud koht sobis kontserdiks hästi. Publikut oli piisavalt palju, et tekiks mõnus õhkkond, kuid siiski mõõdukalt, et saaks end ka liigutada.

Ligi pooleteise tunnine kontserdikava sisaldas just rohkem särtsakamat ja kaasakiskuvamat poolt Horace Silveri muusikast, mis ei ole kindlasti kergemate killast, kuid mida lauljatar koos ansambliga algusest lõpuni väga usutavalt esitas. Ansambli koosmäng oli täpne ja vokaal puhas.

Jazzmuusika austajatele on saateansambli koosseisust kindlasti kõige tuntuimad kitarrist Erki Pärnoja ja Horace Silveri projektis kaasategev saksofonist ja Otsakooli õppejõud Siim Aimla. Kuid väga head pillimänguoskust näitasid kontserdil ka Reverenc`i teised liikmed Kaarel Liiv kontrabassil, Kristjan Kallas löökpillidel ja Jüri Kõlvart klahvpillidel. Palju ruumi jätsid muusikud ka improvisatsioonile ja publik ei hoidnud end õnneks ka aplausidega tagasi.

Marvi Vallaste on Eesti jazzmuusikas juba üsnagi tuntud. Ka koostöö ülejäänud bändiga toimib ning koos moodustavad noored ühtse nauditava terviku. Loodetavasti jääb ansambel Reverence kokku pikemaks ajaks.

Kontserdi lõppedes võis kõrvad lahti hoides kõikjalt kuulda kiidusõnu eriti just Marvi Vallaste kohta. Tema vokaal säras tõesti ja improvisatsioonides jagus rohkesti vaimukust. “Kingitus Eesti jazzmuusikasse”, ei hoidnud üks kontserdikülastaja end lauljatari kiites tagasi.