Richard Bona bändi Euroopa-turnee

17. aprill 2003

Olles mullu suurema osa aastast veetnud Pat Metheny grupiga mööda maailma tuuritades, pühendab bassigeenius nüüd rohkem aega oma ansamblile.

Richard Bona bändi ringreis Euroopas piirdub sedapuhku Soome ja Baltikumiga. Ta alustab kahe kontserdiga Espoos (25. ja 26. aprillil). Pärast esinemist Jazzkaarel 27. aprillil Sakala keskuses ootavad ees kaks etteastet Riias (28. ja 29. aprill). 30. aprillil mängib Bona Vilniuses, sealses kongresside palees.
25. mail esineb Richard Bona Group Ameerika Ühendriikides Atlanta Jazz Festivalil, 21. juunil oodatakse neid mängima Syracuse Onandaga College’is ning juulis on ansamblil teadaolevalt mitu kontserti Hispaanias. Oktoobris ootab neid ees terve rida kontserte Ameerika Ühendriikides.
Euroopatuuriks valmistuv Richard Bona mängib 15.-20. aprillini New Yorgi klubis Iridium jazz Club viis kontserti kitarrist Mike Sterni grupi koosseisus. Stern on sedapuhku oma ajutise ansambli kokku pannud eranditult nendest, kes varem esinenud Jazzkaarel. Nii lööb seal trumme Terri Lyne Carrington ja saksofoni puhub Bob Francescini. Mööduva aasta jooksul on Sternile olnud kõige märkimisväärsem sündmus tema sooloalbumi «Places» kandideerimine Grammy-auhinnale. Plaadil osales ka Richard Bona.
26. augustil ilmub bassigeeniuse Jaco Pastoriuse tuntuimast plaadist «Word Of Mouth» inspireeritud «Word of Mouth Revisited», millel kaasa löövaid muusikuid kirjeldatakse grupina Jaco Pastorius Big Band. Seal osalevad lisaks Richard Bonale ka Jazzkaarel Bela Flecki grupis kahel korral mänginud Victor Wooten ja samuti kahekordse Jazzkaare kogemusega Victor Bailey. Teiste seas, kes projektis kaasa löövad, on Christian McBride, Jimmy Haslip ja Gerald Veasley.