Richard Bona jutustab jälle

09. september 2003

30. septembril ilmub Jazzkaare publiku ühe lemmiku uus plaat “Munia”, mille annab välja plaadifirma Verve.

Legendaarse plaadimärgi Verve all 30. septembril ilmuv plaat “Munia” tähendab Bona emakeeles, douala keeles “Jutustust”. Juba on hakatud kaks korda Jazzkaarel oma nõtke laulustiili ja erakordse bassimänguga publikut hullutanud meest tituleerima Aafrika Stingiks.
Plaadi reklaamtekstid tõotavad meile emotsioonirikkust, hurma ja siidpehmeid võluhetki. Samuti lubatakse eklektikat ja muusika erilist värskust. Mil määral kõik see tõeks osutub, selgub alles siis, kui plaat juba ilmunud.
“Munia” on Richard Bona kolmas enda nime all ilmunud plaat. Kaks eelmist andis välja Columbia. Plaadil mängib Bona bassi ja piccolo-bassi, elektrikitarri, löökpille ja süntesaatoreid. Samuti kasutatakse mõnel hetked tema hääle moondamiseks vokoodrit.
Plaadil on üksteist lugu. Ansamblis mängivad trummar Nathaniel Townsley, klahvpillimängija George Whitty, pianist George Colligan ja saksofonist Aaron Heick. Külalisesinejatena teevad kaasa Salif Keita, kora-mängija Djely Moussa ja aafrika flööte mängiv Bailo Ba.
Tuntud jazzmuusikutest teevad etteasteid saksofonist Kenny Garrett, trummar Vinnie Colaiuta ja akustilise kitarri virtuoos Romero Lubambo (bossa-loos “Bona Petit”, mis on plaadil ainus prantsusekeelne laul).
Ameerikas esitleb Bona oma plaati 3. oktoobri kontserdiga Philadelphia kunstimuuseumis ja New Yorgis kontsertidega 7.-12. oktoobrini Broadway klubis Iridium. Plaati tutvustav Euroopa-turnee algab 19. oktoobril Varssavis ja kestab kuni novembri lõpuni. Meile kõige lähem punkt tuuril on 20. novembril Stockholmis.

Lood plaadil:

1. Bonatology
2. Kalabancoro
3. Sona Mama
4. Painting A Wish
5. Engingilaye
6. Dina Lam
7. Balemba Na Bwemba
8. Muto Bye Bye
9. Bona Petit
10. Couscous
11. Playground