Richard Gallianolt Piazzolla-plaat

08. september 2003

Kahel korral Jazzkaare kutsel Eestis esinenud prantsuse akordionikuulsus annab 9. septembril välja heliplaadi Astor Piazzolla surematute tangodega.

Prantsusmaa kõige tuntum jazzifirma Dreyfus Records annab 9. septembril välja akordionikuulsuse Richard Galliano plaadi “Piazzolla Forever”. Galliano teeb järjekordse sügava kummarduse oma suure eeskuju ja kunagise innustaja suunas. Just Piazzolla (1923 – 1992) oli see, kes julgustas Gallianot segustama jazzi ja prantsuse musette’i. Prantslane seda tegigi ja arendas selle baasil välja omaenese unikaalse muusikalise keele, mille kriitikud ristisid New Musette’iks, mis on ta teinud tuntuks kogu maailmas.
“Piazzolla Forever” on 1976. aastal proff-muusikuna musitseerimist alustanud Galliano üheksas plaat ja sellel leiduv kava on paljus sarnane sellega, mida võis tema ja ta septeti esituses kuulda tänavu märtsis Tallinnas Kevadjazzi kontserdihooaja raames. Plaat koosnebki kontserdisalvestustest ja kõlavad niisugused Piazzolla klassikalised tangod nagu “Libertango”, “Le Quartre Saisons De Buenos Aires”, “Milonga Del Angel” jt.
Oluline erinevus on see, et partiid, mida argentiinlase ansamblis mängis kitarr, on Galliano jätnud keelpillide – viiuli, vioola ja tšello – kanda. Samuti ilmestavad tema tõlgendusi vabad improvisatsioonid.
Kaks aastat tagasi tähistas Richard Galliano oma 50. sünnipäeva. Lepingu Dreyfus Jazziga sõlmis ta kümme aastat tagasi ning sellest hetkest alates hakkas jõudsalt kasvama ka tema tuntus rahvusvahelisel areenil.
Jazzkaarel esines Richard Galliano 1999. aastal. Plaadifirma Dreyfus plaate levitab Eestis firma Jahipaun juht Hanno Kirikal: hanno.kirikal@mail.ee