Rihanna pühapäeval Saku Suurhallis

14. märts 2008

16. märtsil esineb Tallinnas kuum r´n´b staar Rihanna. Grammy värske omanik tuleb Tallinna maailmaturnee «Good Girl Gone Bad Tour» raames.

16. märtsil esineb Tallinnas kuum r´n´b staar Rihanna. Grammy auhinna värske omanik tuleb Tallinna maailmaturnee «Good Girl Gone Bad Tour» raames.

Tänavusel 50. Grammy auhindade tseremoonial oli Rihanna nomineeritud kuues kategoorias ja pälvis Grammy looga «Umbrella» parima koostöö eest teise stiili viljelejaga, kelleks on Jay-Z.

Barbadose saarel sündinud 20-aastane Rihanna on hetkel maailma kuumim r´n´b lauljanna. Sellest annab tunnistust ka tema laulude ja albumide edu. Nii sai tema kuulus hitt «Umbrella» telekanali MTV parimaks singliks ning 2007. aasta kõige müüdumaks ja raadios esitatumaks lauluks maailmas, tõustes esimesele kohale USA, Kanada, Austraalia, Uus-Meremaa ja paljude Euroopa maade edetabelites. «Umbrella’le» järgnesid hitid «Shut Up And Drive», «Don’t Stop the Music» ja «Hate That I Love You».

Kõigest kaks aastat pärast debüütsingli «Pon de Replay» ilmumist tõusis Rihanna tõeliseks r´n´b staariks, jõudes võita rida mainekaid auhindu – nende seas Billboardi ajakirja tiitel Aasta parim lauljanna, World Music Awardsi tiitlid Aasta parim artist ja Aasta kõige edukaim pop-esineja.

«Viimasel ajal olen ma kõvasti ette võtnud,» räägib Rihanna. «Et kõik mu unistused teoks saaksid, olen pidanud tõusma kell 5 hommikul, et minna proovidesse, trenni, õppima, intervjuudele, võttetele – ja nii päevast-päeva. Showbusiness’i ilusa glamuurse muinasjutu taga on väga raske töö. Ega sellepärast ma muusikat ja laulmist vähem armastama pole hakanud, ma lihtsalt võtsin «roosad prillid» eest.»

Lauljanna uus plaat «Good Girl Gone Bad» ilmus 2007. aastal. Rihanna karjääri kolmanda stuudioalbumiga töötasid ka kuulus produtsent Timbaland ja laulja Justin Timberlake. «Uus materjal on omamoodi peegeldus minust, kelleks ma olen saanud ja mida oma karjääris saavutanud olen. Album demonstreerib suurepäraselt endise Rihanna erinevusi praegusest,» räägib lauljanna.

Oma lemmikesinejateks nimetab Rihanna (sünnipäraselt Robyn Rihanna Fenty) Celine Dioni, Alicia Keysi, Beyonce Knowlesi, Whitney Houstonit ja Madonnat. Muusikakriitikud on aga ühel meelel, et Rihanna hääle omadused on samal tasemel, kui sellistel staaridel nagu Shakira ja Mariah Carey.

Rihanna tegeleb oma muusikakarjääri kõrvalt aktiivselt ka heategevusega. 2006. aastal asutas ta organisatsiooni nimega «Believe», mis aitab kodutuid lapsi ja lapsi vaestest peredest.

Rihanna on maailma üks trendikamaid artiste. Tema stiilne moejoon on saanud paljudele tema fännidele eeskujuks. «See on lihtsalt mingi hullumeelsus, mõned tüdrukud üritavad sarnaneda mulle kõiges – riietuses, soengutes, make-upis. See on eriti aimatav Jaapanis, kus tundub, et mind on lausa kloonitud ja nüüd käib mööda tänavaid terve hulk minu koopiaid,» jagab Rihanna oma muljeid.

Eredaks eeskujuks olemine aitas lauljannal saada mitmemiljonilisi reklaamilepinguid selliste kuulsate kaubamärkide nagu Venus Gillette, Nike ja CoverGirl. Rihanna on tõusnud ka moeetenduste poodiumile Milaanos ja tema nime seostatakse selliste kuulsate moedisainerite töödega nagu Giorgio Armani, Dolce & Gabana ja Zac Posen.

Rihanna on jõudnud ka kinolinale. Tema kinodebüüt toimus kõrvalosas filmis «Las käia!» («Bring It On: All or Nothing»). Rihanna osales ka kuulsate seriaalide «All My Children» ja «Las Vegas» episoodide võtetel.

Rihanna tunnistab, et talle ei piisa tavalisest pop- ja R&B-hittide esitaja kuulsusest, ta soovib saada oma muusikastiili parimaks – omamoodi «tumedanahaliseks Madonnaks».