Roisin Murphy kontsert toimub 29. jaanuaril

20. jaanuar 2008

Oktoobris Jazz´n Motioni seerias esinema pidanud Briti lauljatar Roisin Murphy annab kontserdi 29. jaanuaril Rock Cafes.

29. jaanuaril jõuab Eestisse kuulsa dance-pop duo Moloko laulja Roisin Murphy. Tallinna kontsert toimub Euroopa turnee raames Murphy teise sooloalbumi “Overpowered” toetuseks. Rock Café laval astub Roisin üles 10-liikmelise live-bändiga. Kontserdi erikülaline on legendaarne Soome elektro-punk trio OP:L Bastards.

Lauljatari jaanuari-tuur hõlmab Berliini, Prahat, Krakowit, Varssavi, Riiat, Tallinna ning Helsingit. Huvi Roisini vastu on peale “Overpowered” albumi ilmumist 15. oktoobril plahvatuslikult kasvanud. Ilmumisjärgsel nädalal oli värske album ka Tallinna Kaubamaja müügitabeli esikohal ning on nüüdseks kogu Eesti albumite müügi edetabelis viiendal kohal.

Roisini muusiku- ja lauljakarjäär sai alguse Sheffieldi duos Moloko, mille loomingust koorusid välja tantsupõranda-hitid “Sing it Back” ja “The Time Is Now”. Peale neljandat albumit läks duo aga lahku ja Murphy kolis Londonisse, et alustada soolokarjääri ning hakkas koos produtsent Matthew Herbertiga töötama oma esimene sooloalbumi “Ruby Blue” kallal, mille singliteks said “If We’re In Love” ja “Sow Into You”.

Muusikakriitik Valner Valme kommenteerib:”Moloko austajate hulka kuulusin selle omanäolise futujazz/cosmicfunk/neosoul- või lihtsalt kunstiväärtusega elektroonilise popi bändi esimesest albumist “Do You Like My Tight Sweater” aastal 1995.
Mul ei olnud kahju, kui Roisin ja Mark Brydon ka muusikaliselt lahku läksid, sest neljast briljantsest albumist piisas täiesti. Seda enam üllatas, et Roisin lauljana läks lahti alles oma esimesel sooloalbumil, majesteetlikul “Ruby Bluel” (2005), kus muusikaliselt aitas Matthew Herbert. Briti popmuusika sensuaalseim naishääl imaluse koefitsiendiga null. Tema peatne teine soolokas on sügise üks oodatuimaid albumeid ja mitte ainult minu jaoks.”

Septembris valiti Roisin Murphy MTV Europe Music Awardsil Interact kategooriasse, mille nominentide hulgas ka Prince, Madonna, Justin Tumberlake, R.E.M., Depeche Mode, Muse.

Tallinna kontserdil jaanuaris astub üles erikülalisena Soome elektro-punk legend Op:l Bastards, kes tegi muljetavaldava come-backi augustis Soome uuendusliku muusika festivali Flow raames. Op:l Bastardsi tuumiku moodustavad soome elektroonilise muusika skene respekteeritud staarid Timo Kaukolampi ja Vilunki, viimane neist Tallinna publikule tuttav ka Uusifantasia ridadest.

Op:l Bastardsi värsket albumit “The Job” kommenteerib Human League’i laulja ja liider Philip Oakey:”Ma ei olnud Op:l Bastardsist midagi kuulnud enne kui nad tegid šokeeriva, hirmutava ja geniaalse remiksi ühest meie singlist – see remiks viis mind ka “The Job” albumi juurde. Antud plaat peaks olema ülioluline kõigi jaoks, kellele läheb korda sündi-muusika traditsioonide jätkamine kõige isikupärasemal, põnevamal ja kompromissitumal moel.”

29. jaanuaril avab Rock Cafe uksed kell 19.00. Esimene bänd alustab kell 20.30.

Piletid Roisin Murphy kontserdile on müügil kõikides Piletilevi müügipunktides ja Statoili teenindusjaamades üle Eesti. Kokku müüakse kontserdile vaid 1000 piletit. Pilet maksab 495 krooni.