Saksa noorte jazzorkester tuleb Tallinna

14. september 2006

30. septembril annab Kumu kunstimuuseumi auditooriumis kontserdi Nordrhein-Westfaleni Liidumaa Noorte jazzorkester.

30. septembril kell 19 esineb Kumu kunstimuuseumi auditoriumis Nordrhein-Westfaleni Liidumaa Noorte Jazzorkester.

Nordrhein-Westfaleni Liidumaa Noorte Jazzorkester loodi 1975. aastal. Tol ajal oli tegu esimese seda laadi orkestriga Saksamaa Liitvabariigis.
Orkestri loomise eesmärgiks oli koolitada ka jazzmuusika vallas häid muusikuid. Noortele muusikutele võimaldatakse orkestris komponeerimise, arranžeerimise, proovimise ning esinemise võimalusi. Orkester on lisaks Saksamaale tuntud ka mujal maailmas. Kontsertreisid on viinud muusikuid lisaks Euroopale veel Aafrikasse, Põhja-, Kesk- ja Lõuna-Ameerikasse ning Hiinasse. Orkestrit võib nimetada nordrhein-westfaleni kultuuri „maaletoojaks“ välisriikides.

Orkester on taimelavaks olnud ligikaudu 500 noorele, kes mängivad oma hilisema karjääri jooksul erinevates orkestrites, big bandides jne. Ligikaudu kolmandik orkestriga seotud inimestest on täna professionaalsed muusikud. Orkester osaleb ka mitmetes projektides, mille hulka kuulub eelkõige koostöö klassikaliste orkestritega.

Noorte jazzorkestri loomingut iseloomustab nii traditsiooniline kui ka kaasaegne jazz. Eelkõige hõlmab see aga orkestrijuhtide enda loomingut ja arranžeeringuid.

Kontsert toimub koostöös Saksa Liitvabariigi Suursaatkonnaga Tallinnas.
Täispilet 75 krooni
Sooduspilet 50 krooni (õpilane, üliõpilane, õpetaja, pensionär)
Kontserdi kestus 2 tundi (15-20 min vaheaega)

Info allikas www.piletilevi.ee