Sauel tuleb Noortejazz

31. mai 2005

11. juunil kogunevad noored muusikud ning jazzihuvilised taas Saue linna, et osa saada 3. Noorte Jazz- Improvisatsiooni Festivalist VISIOON.

Tänavu astub ühepäevasel festivalil kuulajate ette üle 12 koosseisu erinevatest Eesti paikadest ning välismaaltki. Festivali peaesineja on väljapaistev jazzpianist David Kikoski USAst.

Festivali tutvustab Grete Soosalu.

Esimest korda võtavad festivalist osa Kreenholmi Muusikakool Narvast ning Ülenurme Laulustuudio Tartumaalt. G. Otsa nimelist Tallinna Muusikakooli ja Viljandi Kultuuriakadeemiat esindavad taas uued ning huvitavad koosseisud ansambel Assortii, Lupus Quartet jt . Diskreetse Mango Trio Nõmme Noortemaja) ja Jazz Beats (Saue Muusikakool) esinevad VISIOONil juba mitmendat korda. Lisaks eelmainitule võib festivalil kuulda veel ansamblit Tripodio Ovisupilos ja Iljo Tominga juhendatud Tšut Tšut Mimo Guitars’i.

Sedakorda on festival rahvusvahelisem kui varasematel aastatel. Lisaks juba 2004. a osa võtnud Riia Toomkoori Kooli Jazz Combole Deniss Paskevics’i juhendamisel on oodata SUMU-Quintet’i Helsingist ning 13aastast klaveri-imelast Antoni Karpetjan’i Novgorodist. Noormees esineb festivalil koos noorte eesti muusikutega.

2005. aasta VISIOONi peaesinejaks on USA pianist David Kikoski soolokavaga. Päev varem on võimalus teda kuulda Nõmme Jazzil trio koosseisus. Noortefestivali lõpetuseks loovad meeleolu muusikud Lätist, kes hiljem korraldavad ka jamsessioni.

Festival VISIOON ootab 11. juunil noori ning kindlasti ka kõiki hingelt noori nautima head seltskonda ja muusikat, mida pakuvad meie kõigi tulevikulootused.